کد خبر: 80650 A

دوره‌های آموزشی انتخابات برای کاربران رایانه، نمایندگان فرماندار، اعضای شعبه، چاپخانه‌داران، کاندیداها، مدیران مراکز شعب اخذ رأی و عوامل انتظامی در دو بخش همدان و قهاوند پیش بینی شد که برگزاری آن رو به اتمام است.

ایلنا-همدان: دوره‌های آموزشی انتخابات برای کاربران رایانه، نمایندگان فرماندار، اعضای شعبه، چاپخانه‌داران، کاندیداها، مدیران مراکز شعب اخذ رأی و عوامل انتظامی در دو بخش همدان و قهاوند پیش بینی شد که برگزاری آن رو به اتمام است.

وی از آموزش یک هزار و 800 عضو اصلی و ذخیره شعب اخذ رای خبر داد و افزود: آموزش اعضای شعبه در سه جلسه 120 دقیقه‌ای با مباحث آخرین تغییرات قوانین انتخابات به پایان رسید که این آموزش در بخش شراء طی سه روز پایانی هفته صورت می‌گیرد.

مسئول کمیته آموزش ستاد انتخابات شهرستان همدان گفت: آموزش‌ها در قالب مباحث تئوری، عملی و تصویری صورت می‌پذیرد که تمام موارد آیین‌نامه‌ای و قوانین و مقررات انتخاباتی در آن گنجانده شده است.

وی از برگزاری 4 هزار و 570 نفر ساعت آموزش اعضای شعب اخذ رای شهرستان همدان خبر داد و ادامه داد: قریب به 11 هزار و 650 نفرساعت آموزش آیین‌نامه و قوانین انتخابات برای مجریان پیش‌بینی شده که با توجه به تجارب و سوابق حضور در انتخابات در بازه زمانی مشخص به مجریان آموزش داده شد.

اسکندرلو تصریح کرد: اعضای شعب انتخابات در سه گروه 500 نفری، کاربران شعب در شش گروه 100 نفری و نمایندگان فرماندار در سه گروه 100 نفری و نیروی انتظامی در سه گروه با احتساب نفرات ذخیره و جایگزین آموزش دیدند.

وی ابراز داشت: جلسات آموزشی ویژه بخش مرکزی و شراء برای کاربران در شش گروه 100 نفری به عمل آمد.

مسئول کمیته آموزش ستاد انتخابات شهرستان همدان گفت: کمیته آموزش اقدام به برگزاری آزمون تسلط بر قوانین برگزاری انتخابات در سطح اعضای ستاد انتخابات کرد در پایان اعضا به مباحث قانونی جدید آشنا شدند.

وی بر حساسیت برگزاری دو انتخابات پیش رو تأکید کرد و افزود: تعریف دقیق قوانین انتخابات، ضرورت طی روند اجرایی بر اساس قانون، تعدد دستورالعمل و آیین‌نامه‌ها و تلفیق دو انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا دقت نظر و تاکید بر آموزش کیفی عوامل برگزارکننده انتخابات را مضاعف کرده است.

اسکندرلو در پایان گفت: ادوار آموزشی مجریان انتخابات در بخش قهاوند هم پس از ساماندهی در حال اجرا است.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر