کد خبر: 80705 A

رئیس ستاد انتخابات استان همدان:

رئیس ستاد انتخابات استان همدان در نشست مشاوران امور بانوان فرمانداری‌های استان اظهار داشت: بانوان نقش بسزایی در جامعه دارند و نیمی از جمعیت جامعه و نیمه اثرگذار و مؤثر در هر خانواده هستند که باید با ایجاد انگیزه و ترغیب آنها برای شرکت در انتخابات تلاش شود.

ایلنا-همدان: علیرضا قاسمی فرزاد گفت: زمینه حضور بانوان در صحنه انتخابات و تحقق حماسه سیاسی مهمترین وظیفه مشاوران بانوان است و در این زمینه بانوان باید با همه توان خود در این عرصه مهم حاضر شوند.

رئیس ستاد انتخابات استان همدان با بیان اینکه امروز دشمن با همه توان و تجهیزات خود به میدان آمده و می‌خواهد در مردم ایجاد ناامیدی کند، تصریح کرد: در عرصه انتخابات و در این شرایط باید با بصیرت‌افزایی، اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی مردم را نسبت به توطئه‌های دشمنان آگاه کرد.

وی اضافه کرد: جلسه‌های متعددی در استان با گروه‌های مرجع در راستای بصیرت‌افزایی برگزار شده و بانوان هم به عنوان یکی از گروه‌های مرجع و گسترده در جامعه هستند که مشاوران بانوان باید با کمک فرمانداران جلسه‌های بصیرت را برای بانوان برگزار کنند.

قاسمی فرزاد اظهار داشت: مشاوران بانوان می‌توانند فضای انتخاباتی در استان را گرم‌تر کنند و تأثیرگذاری لازم در سطح شهرستان‌ها را برای خلق حماسه سیاسی داشته باشند.

وی با ذکر اینکه تلاش مشاوران امور بانوان در مجموعه فرمانداری قابل تقدیر است اضافه کرد: وظیفه مشاوران بانوان توجه ویژه به بحث خانواده و سبک زندگی است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان در ادامه این نشست خاطرنشان کرد: کارگاه‌های آموزشی برای بانوان بعد از انتخابات به صورت جدی برگزار خواهد شد و فرمانداران هم باید در راستای برگزاری آموزش مهارت‌های زندگی برای بانوان کمک‌های لازم را داشته باشند.

وی ادامه داد: مشاوران بانوان اقدامات مربوط به مهارت‌های زندگی را باید انجام دهند و در برگزاری جلسه‌های بانوان و کلاس‌های آموزشی تلاش کنند و فرمانداران هم برای مباحث فرهنگی وقت بگذارند و هزینه کنند.

قاسمی‌فرزاد با بیان اینکه رکن اساسی خانواده برعهده بانوان است و اگر بانوان نباشند به طور یقین چارچوب خانواده از هم می‌پاشد، اظهار داشت: در این زمینه باید تلاش شود تا بنیان خانواده تحکیم و استحکام یابد و مهارت های لازم به بانوان قبل از ازدواج، آموزش داده شود.

وی خاطرنشان کرد: امروز مهمترین مساله توجه به خانواده است چرا که اکنون خانواده در معرض آسیب و آماج حملات و هجمه‌های تبلیغاتی دشمنان است که باید پایه‌های خانواده را مستحکم کرده و از بروز ناهنجاری ها جلوگیری شود.

رئیس ستاد انتخابات استان همدان بیان داشت: امروز ماهواره خطرناک‌ترین دشمن خانواده‌ها محسوب می‌شود و خانواده‌ها را دچار انحطاط فکری و اخلاقی می کند که باید در این زمینه به خانواده‌ها آگاهی‌بخشی شود.

مدیرکل بانوان و خانواده استانداری همدان نیز در این نشست گفت: تلاش مشاوران امور بانوان این است که با توجه به ایام پیش رو برای برگزاری انتخابات و تحقق شعار امسال و خلق حماسه سیاسی نسبت به ترغیب بانوان و ایجاد فضای مناسب برای حضور گسترده بانوان نهایت تلاش انجام شود.

پروانه رضاقلی‌زاده بیان داشت: تشکل ها و کانون‌های فرهنگی و اجتماعی بانوان از ظرفیت‌های مهم برای ترغیب بانوان در انتخابات است و در راستای کمک به مشاوران امور بانوان فرمانداری‌ها نقش مؤثری دارد.

وی اضافه کرد: پس از گذشت 34 سال از انقلاب همه افراد و به خصوص بانوان به آگاهی‌های زیادی در مسائل سیاسی رسیده‌اند و به عنوان قشر تأثیرگذار در جامعه، با انتخاب فرد اصلح و حضور حداکثری در انتخابات 24 خرداد ماه موجب اقتدار نظام خواهند شد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر