کد خبر: 82356 A

شش نفراز تیم امداد کوهستان جمعیت هلال احمر، یک کوهنورد را که از صخره‌های صعب العبور کوه الوند سقوط کرده بود را نجات دادند.

ایلنا-همدان: مسئول روابط عمومی هلال احمر استان همدان گفت: نیروهای امداد کوهستان جمعیت هلال احمر استان همدان یک کوهنورد را که به علت سقوط از صخره مصدوم شده بود را بعد از سه ساعت حمل، به منطقه‌ای در انتهای تاریک دره که بالگرد بتواند در آنجا فرود آید رساندند.

وی با اشاره به سختی مسیر خاطرنشان کرد: به علت صعب العبور بودن ادامه مسیر، خلبان بالگرد با مهارت خاصی توانست در دره مذکور فرود آمده و کوهنورد مصدوم را به بیمارستان بعثت انتقال دهد.

شعبانی یادآور شدهفته گذشته نیز تیم امدادکوهستان هلال احمر استان یک کوهنوردی را که به اتفاق همسرش از شهرستان دورود خرم آباد به همدان آمده و به الوند صعود کرده بودند را نیز نجات دادند.

مسئول روابط عمومی هلال احمر همدان علت این حادثه را سقوط از ارتفاع و شکستگی زانو اعلام کرد وگفت حادثه بدین گونه بود که وقتی یکی از این دوکوهنورد دچار حادثه می‌شود همسرش با هر زحمتی که شده درحدود ساعت ۲۲ خود را به محل استقرار امدادکوهستان هلال احمر می‌رساند و واقعه را شرح می‌دهد تیم امداد کوهستان سریعا خود را به محل حادثه رسانده و مصدوم را بعد ازبسکت و فیکس کردن وانتقال در ساعت ۲۳: ۴۵ دقیقه شب توسط تله به محل گنجنامه آورده و با آمبولانس به بیمارستان انتقال دادند.

روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان همدان از همکاری انسان دوستانه مجموعه تله کابین جهت انتقال مصدوم دراز میدان می‌شان به گنجنامه، تشکروقدردانی نموده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر