کد خبر: 8646 A

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: 157 برنامه و 54 نمایش در نوزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان برگزار می شود.

ایلنا - همدان: خسرو بیات، مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، در جمع خبرنگاران گفت: نوزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان از 16 مهر امسال در همدان آغاز می شود.

به گزارش ایلنا؛ وی با بیان اینکه شعار نوزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر "تئاتر و نقش آن در آموزش و تربیت مخاطب" است، اضافه کرد: تئاتر، نیازهای شادبودن و آموزش کودکان و نوجوانان را پر می کند.

وی با اشاره به راه اندازی کاروان های شادی از 8مهر در سطح شهر تصریح کرد: این کاروان ها در خدمت به مردم شامل کاروان های مهر، لبخند و نمایش های خیابانی خواهد بود.

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در ادامه گفت: در این جشنواره در بخش کودک شاهد 8 برنامه با 24 اجرا، در بخش نوجوان 7 برنامه با 21 نمایش، بخش خیابانی 12 نمایش با 20 نمایش، بخش میهمان 4 برنامه با 10 اجرا، بخش شهرستانی 8 برنامه با 24 اجرا و بخش بین الملل 6 نمایش با 15 اجرا خواهیم بود.

بیات با بیان اینکه جمعا 157 برنامه و 54 نمایش در این جشنواره برگزار می شود، اضافه کرد: پیش بینی می شود 50 هزار مخاطب در این جشنواره حضور یابند.

وی با اشاره به حضور کشورهای ایتالیا، آلمان، اسپانیا، سوئیس، هلند و آفریقای جنوبی در این جشنواره تصریح کرد: استان های همدان، تهران، البرز، اصفهان، قزوین، آذربایجان شرقی، فارس، خراسان رضوی و قم در این جشنواره شرکت دارند.

وی اظهار داشت: در این جشنواره، استان همدان با دو گروه در بخش صحنه ای، 5 گروه در بخش مسابقه، 1 گروه در بخش میهمان و 2 گروه کاروان شادی شرکت دارد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر