کد خبر: 8751 A

استاندار همدان از روند ساخت مجتمع بین المللی و گردشگری جواهرات آسیا بازدید کرد و سخنان مدیر عامل شرکت ساخت این مجتمع را شنید.

بازدید

همدان – ایلنا: استاندار همدان از روند ساخت مجتمع بین المللی جواهرات آسیا بازدید کرد و از نزدیک در جریان آخرین وضعیت این مجتمع تجاری- گردشگری قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از همدان، در این بازدید که معاون عمرانی استاندار، فرماندار همدان و جمعی از مدیران استان، استاندار را همراهی می‌کردند، مدیرعامل شرکت صنایع و گردشگری پرشین یاقوت به بیان چرایی و چگونگی اقدام برای راه اندازی مجتمع جواهرات در همدان پرداخت.

حمید کاشانی اظهار داشت: در این مجتمع تمامی فعالیت‌های مربوط به جواهرات و سنگ‌های قیمتی یکجا انجام خواهدشد و راه اندازی این مجتمع و طرح مجتمع شهر جواهرات حاصل تجربه و یافته‌های ۳۰ ساله و آوردن آن‌ها به همدان است.

وی با بیان اینکه تکنولوژی استفاده از جواهرات در صنایع مختلف مهم‌ترین تکنولوژی برخی کشورهاست، افزود: پروژه‌ای که مشغول انجام آن هستیم یکی از پروژ ه‌های مهم و استراتژیک محسوب می‌شود و در این مجتمع تکنولوژی الیاف مصنوعی و یاقوت مصنوعی، همچنین تراش‌های الکترونیک را جمع آوری کردیم.

کاشانی با بیان اینکه بررسی‌ها نشان می‌دهد، همدان از پتانسیل خوبی برای فعالیت در این زمینه برخوردار است، عنوان کرد: گردش بازار جهانی سنگ‌های قیمتی ۲ هزار دلار است در حالی که گردش بازار فرش تنها به ۲ میلیارد دلار می‌رسد.

وی با امید به اینکه این صنعت تا پایان دولت دهم به نتایج مطلوبی در همدان برسد، بیان کرد: این پروژه ۵ هزار نفر اشتغال ایجاد خواهد کرد و فاز اول این طرح شامل واحدهای تولیدی تجاری شهر جواهرات و مسجد مجتمع بزودی به بهره برداری خواهد رسید.

استاندار همدان وهمراهان پس از شنیدن توضیحات مدیرعامل شرکت پرشین یاقوت از عملیات ساخت این مجتمع در فاز اول و فازهای بعدی بازدید کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر