کد خبر: 9242 A

همزمان با برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان؛

رییس اداره فرهنگ و ارشاد رزن از اجرای "نمایش درسی برای مینا" به کارگردانی مصطفی بیگی در ایام برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در این شهرستان خبر داد.

ایلنا - همدان: علی مرادی نور افزود: این نمایش از 17 لغایت 20 مهرماه صبح و بعدظهر در سالن اندیشه رزن برگزار می شود.

به گزارش ایلنا؛ وی با اعلام برنامه های شهرستان رزن در ایام جشنواره اظهار کرد: برگزاری مسابقه نقاشی کودک و نوجوان، اجرای "نمایش چشم چشم دو ابرو" به صورت سیار در سطح روستاهای محروم رزن و "نمایش دختران بهار" کاری از گروه نمایش شهرستان رزن ویژه کودک و نوجوان به کارگردانی نوشاد قباد از جمله برنامه های رزن در ایام برگزاری جشنواره است.

مرادی نور ادامه داد: فرهنگ و ارشاد اسلامی و فرمانداری شهرستان رزن تمهیدات لازم را برای برگزاری این رویداد بزرگ هنری انجام داده اند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رزن به تفاوت جشنواره امسال با سال های گذشته پرداخت و گفت: جشنواره امسال بیشتر از سال های گذشته رنگ و بوی مذهبی به خود گرفته است و در حین شادی از مفاهیم قرانی و داشته های دینی و مذهبی در برنامه ها استفاده می شود تا کودکان و نوجوانان از آموزش های دینی هم بهره مند شوند.

وی اضافه کرد: یکی از اهداف ما این است که بتوانیم با زبان هنر به کودکان یاد دهیم که ما مسلمانان در مقابل تمام هجمه های نادرست دشمنان اسلام خواهیم ایستاد.

وی با بیان اینکه مردم رزن از بلوغ فکری بسیار بالایی برخودارند، گفت: مردم این شهرستان با استقبال پرشور خود نه تنها در سالن های نمایش حضور خواهند داشت بلکه این شور و شعف را به مدارس و خانواده ها منتقل می کنند.

مردای اضافه کرد: به عنوان کارگزار فرهنگی احساس می کنم برگزاری چنین برنامه های بزرگ فرهنگی و هنری نیاز امروز ایران اسلامی است چراکه می توانیم در فضای شور و نشاط، ناگفته های فرهنگ اصیل خود را دوباره برای جامعه بازگو کنیم.

نوزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان از 16 تا 22 مهر در همدان برگزار می شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر