کد خبر: 9267 A

قائم مقام نوزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان از حرکت سن سیار تئاتر کودک در شهرها و روستاهای همدان خبر داد.

ایلنا - همدان: هادی فیض منش صبح امروز در نشست خبری در مجتمع فرهنگی سینمایی شهید آوینی گفت: در روزهای جشنواره خودرویی با تمام امکانات تئاتری و سالن سیار نمایش در همدان می گردد و برای همه کودکان و نوجوانان روستاها و بخش های مختلف برنامه اجرا می کند.

به گزارش ایلنا؛ وی از برگزاری نمایشگاه کتاب کودک و نوجوان در همه سالن های نمایش خبر داد و بیان داشت: 5 هزار جلد کتاب در روز افتتاحیه جشنواره تئاتر کودک و نوجوان به کودکان و نوجوانان همدانی اهدا می شود.

وی از برگزاری ورک شاپ نمایش خلاق در جشنواره نوزدهم خبر داد و گفت: برای اجرای نمایش های جشنواره نوزدهم 6 سالن در نظر گرفته شده است که از استانداردهای لازم برخوردار است.

وی تصریح کرد: 1500 صندلی روزانه برای تماشای نمایش های جشنواره در همدان در نظر گرفته شده است.

فیض منش از انتخاب داوران کودک و نوجوان خبر داد و افزود: پس از گذشت سه روز کلاس های آموزشی، 10 کودک و 10 نوجوان برای داوری نوزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان برگزیده شوند.

قائم مقام جشنواره با یادآوری برگزاری نمایشگاه ماسک کودک و نوجوان در نوزدهمین دوره جشنواره تئاتر کودک و نوجوان افزود: بزرگداشت بهرام شاه محمدلو نیز در روزهای جشنواره در همدان برگزار می شود.

وی با اشاره به برگزاری افتتاحیه جشنواره در پنج نقطه شهر همدان اظهار کرد: افتتاحیه امسال با حضور مردم در تمام نقاط همدان صورت می گیرد و گروه های نمایشی ترانه های کودکانه و سرودهای شاد را برای بچه ها اجرا می کنند.

فیض منش اذعان کرد: ترسیم طولانی ترین نقاشی در تمام شهرستان ها، برگزاری جشن بادبادک ها، برگزاری ویژه برنامه کودکان و نوجوانان و اجرای نمایش از جمله برنامه های جنبی در شهرستان های استان همدان است.

نوزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان از 16 تا 22 مهر برگزار می شود.

 

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر