کد خبر: 94492 A

توسط بخش دولتی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای صورت گرفت؛

در سه ماهه نخست امسال 814 هزار و 221 نفر ساعت آموزش توسط بخش دولتی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای استان همدان صورت گرفته است.

ایلنا: مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان گفت: در سه ماهه نخست امسال در بخش دولتی ۵۲۰ هزار و ۷۶۰ هزار نفر ساعت ویژه برادران و بیش از ۲۹۳ هزار نفر ساعت ویژه بانوان انجام شده است.

به گزارش ایلنا از همدان؛ علیرضا مهرابی افزود: تعهد اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای همدان در برگزاری این آموزش‌ها ۷۷۴ هزار و ۲۲۲ نفر ساعت بوده است که با همت و تلاش مضاعف و برنامه ریزی دقیق توانسته‌ایم به بیشتر از تعهد خود عمل کنیم.

مهرابی با بیان اینکه این آموزش‌ها در ۱۴۲ کارگاه ثابت در سطح استان در حال انجام بوده افزود: ۴۱۸ دوره آموزش تخصصی در این مدت برگزار شده است.

وی اظهار داشت: در شهرستان همدان در ۳۲ کارگاه ثابت ۱۰۵ حرفه در طول ۱۵۹ دوره برای کارآموزان آموزش داده شده است.

مهرابی با اشاره به نقش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در کاهش بروز آسیب‌های اجتماعی در بین زندانیان تصریح کرد: بیش از ۶۶ هزار نفر ساعت آموزش در زندان‌های استان انجام شده که نسبت به تعهد ۶۲ هزار ساعتی بالا‌تر بوده است.

وی بهره‌مندی روستائیان و مناطق دور افتاده از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را از مهم‌ترین برنامه‌های این اداره کل برشمرد و گفت: در سه ماهه نخست امسال بیش از ۷۲ هزار نفر ساعت آموزش در بین مناطق روستایی انجام شده است.

وی عملکرد فنی و حرفه‌ای استان را در مجموع موفق ارزیابی کرد و گفت: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای می‌توانند با رفع بیکاری گام موثری در پیشرفت اقتصادی کشور باشند.

آموزشهای فنی و حرفه ای ارزیابی مثبت مناطق روستائی زندانیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر