کد خبر: 94499 A

طرح جمع‌آوری طلاهای فاقد كد شناسایی با حضور تیم بازرسی شامل بازرسان استاندارد، صنعت معدن و تجارت، تعزیرات حكومتی در حال اجراست.

ایلنا: معاون اداره کل استاندارد همدان گفت: در راستای پیشگیری پیشگیری از قاچاق کالا و عرضه مصنوعات فاقد کیفیت طلاهای فاقد کد شناسایی از بازار همدان جمع آوری می‌شوند.

به گزارش ایلنا از همدان؛ محمد هاشمی گفت: بازرسی‌های مستمری از مراکز عرضه مصنوعات طلا در استان در راستای نظارت استاندارد بر مراکز عرضه مصنوعات گرانب‌ها و کنترل کیفیت این فرآورده و جمع اوری طلاهای فاقد کد شناسایی انجام می‌شود.

معاون اداره کل استاندارد همدان بیان کرد: طبق بررسی‌های صورت گرفته از سوی استاندارد همدان در حال حاضر ۹۰ درصد طلاهای موجود در بازار همدان دارای کد شناسایی و هویت هستند.

وی اظهار داشت: اهمیت این کد در قابلیت شناسایی و ردیابی تولیدکننده آن مصنوع است به گونه‌ای که اگر طلای خریداری شده مشکل خاصی داشته باشد، از طریق کد حک شده بر روی مصنوع تولیدکننده آن در هر نقطه‌ای از کشور قابل ردیابی و شناسایی است.

وی با تاکید بر اینکه تمامی تولیدکنندگان طلا موظف هستند که کد شناسایی را بر روی مصنوعاتی که می‌سازند حک کنند گفت: کد شناسایی حک شده بر روی طلا می‌تواند به عنوان معیاری برای تشخیص طلای قاچاق یا طلای بی‌کیفیت باشد.

معاون اداره کل استاندارد همدان از خریداران طلا در خواست کرد که هنگام خرید طلا به کد شناسایی حک شده بر روی مصنوع توجه کرده و طلای فاقد کد شناسایی را خریداری نکنند.

وی با بیان اینکه بیشتر طلاهای موجود در همدان از استان‌های اصفهان، تهران و یزد تامین می‌شود اظهار داشت: بیشتر طلاهای این استان دارای کد شناسایی بوده و تنها مشکل طلاهای بدون کدی است که پیش‌تر خریداری شده و در وی‌ترین طلافروشی‌ها قرار دارد.

بازرسی های انجام شده طلاهای بدون کد تولیدکنندگان طلا مصنوعات گرانبها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر