کد خبر: 99002 A

مادر شهید ایرج خرم جاه 27 سال از فرزندش دور بود و این رنج دوری قطعا برایشان به سختی گذشته است.

ایلنا: علی محمد آزاد، استاندار همدان، در مراسم گرامی داشت شهید «ایرج خرم جاه» با خیرمقدم به مادر این شهید و با بیان اینکه مادر این شهید مطمئن باشد که مادر آقای جعفر زمردیان از این شهید به خوبی میزبانی نموده است، اضافه کرد: این شهید در شهر غریب تنها نمانده است، چرا که آقای زمردیان و خانواده ایشان همواره به یاد این شهید میزبان بوده‌اند.

وی با تاکید بر اهمیت نقش شهدا و رزمنگان در پیروزی و امنیت کشور اظهار داشت: دفاع مقدس به تنهایی یک کلمه نیست، بلکه راز و رمزهای زیادی را در خود نهفته است.

استاندار همدان در ادامه گفت: دفاع مقدس از ارزشمند‌ترین دوران در این کشور است و می‌توان آن را لوح زرینی دانست که همواره بر آن افتخار می‌کنیم.

آزاد با بیان اینکه مادر این شهید ۲۷ سال از فرزند شهیدش دور بوده است، خاطرنشان کرد: امروز هویت این شهید شناسائی و دل مادرش شاد شد، چراکه به دیدار فرزند شهیدش آمده است.

وی بر مقام والای شهدا اشاره و اظهار داشت: راهی که سالکان و عارفان طی چندین سال زحمت به دست آوردند را شهدا طی یک شب سپری و به اوج رسیده‌اند.

وی با اشاره به حضور کثیری از مردم همدان در استقبال از مادر این شهید بیان داشت: این حضور به خاطر عشق به شهادت، ایثار و فداکاری است و مردم این ایثار‌ها را فراموش نمی‌کنند.

مجری برنامه «ماه عسل» در ادامه گفت: باید طوری در این دنیا رفتار کنیم که هیچوقت شرمنده شهدا نباشیم، چرا که آنان فداکاری به معنای واقعی را ادا کردند.

احسان علیخانی به چشم انتظاری مادر این شهید اشاره کرد و افزود: ۲۷ سال چشم انتظاری برای یک مادر بسیار سخت است و خوشحالیم که امروز روز وصال این مادر و شهید است.

وی با تاکید بر مطالعه وصیت نامه این شهید توسط مردم اظهار داشت: قطعا در این وصیت نامه راز و رمزهائی نهفته است که باید رمزگشایی شوند.

علیخانی با اشاره به فداکاری شهیدان برای حفظ امنیت و کیان نظام جمهوری اسلامی بیان داشت: اگر این شهدا نبودند، معلوم نبود امروز کشور ما در چه وضعیتی قرار داشت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر