کد خبر: 17593 A

استاندار یزد:

واقعه غدیر خم؛ در حقیقت نه یك واقعه تاریخی صرف، بلكه اوج و نقطه عطف دوران نورانی رسالت پیامبر گرامی اسلام(ص) است که در جریان آن مسأله مهم و حیاتی وصایت نبی مكرم اسلام (ص) و ولایت امر مسلمین، روشن و حجت بر همگان تمام شد.

ایلنا - یزد: استاندار یزد، غدیر را نقطه اوج و عطف دوران نورانی رسالت پیامبر اسلام(ص) دانست.

به گزارش ایلنا از یزد، سردار محمد رضا فلاح زاده در پیامی به مناسبت عید غدیر خم تاکید کرده است: واقعه غدیر خم؛ در حقیقت نه یك واقعه تاریخی صرف، بلكه اوج و نقطه عطف دوران نورانی رسالت پیامبر گرامی اسلام(ص) است که در جریان آن به حکم « بلغ ما أنزل الیك من ربك » مسأله مهم و حیاتی وصایت نبی مكرم اسلام (ص) و ولایت امر مسلمین، روشن و حجت بر همگان تمام شد.

استاندار یزد افزوده است: ولایتی که از جانب خداوند باریتعالی به حضرت علی بن ابیطالب (ع) تفویض شد تا اسلام راستین حفظ شود و امت اسلامی در سایه سار آن، با تمسک به آموزه های ناب قرآن کریم سعادتمند شوند. البته نباید از نظر دور داشت كه علاوه بر غدیر، صحنه های دیگری از تاریخ صدر اسلام نیز شاهد معرفی حضرت علی(ع) به عنوان وصی و جانشین رسول خدا بوده؛ چنانكه حدیث «یاعلی انت منی بمنزله هارون من موسی الا انه لا نبی بعدی» جایگاه رفیع و منزلت والای مولای متقیان را نزد خداوند متعال و رسول گرامی اسلام به وضوح می نمایاند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر