کد خبر: 33918 A

عضو موسسه تنظیم و نشر آثار امام در گفتگو با ایلنا:

سلامت نفس و روشنگر و روشنفکر بودن ایشان باعث شده بود تا بعنوان یک عالم دینی مورد وثوق جریان های مختلف قرار بگیرند.

ایلنا - یزد: عضو موسسه تنظیم و نشر آثار امام راحل گفت: آیت الله آقامجتبی تهرانی سیاسی بودند ولی در باند کسی قرار نگرفتند.

حجت الاسلام مهدی حاضری با بیان این مطلب به ایلنا گفت: آیت الله آقامجتبی تهرانی بعنوان یک عالم ربانی در جریان کامل مسائل کشور بودند ولی از مطرح شدن خودشان ابا داشتند.

وی گفت: سلامت نفس و روشنگر و روشنفکر بودن ایشان باعث شده بود تا بعنوان یک عالم دینی مورد وثوق جریان های مختلف قرار بگیرند.

حاضری افزود: آیت الله آقامجتبی تهرانی در باند کسی قرار نمی گرفت تا علیه دیگران موضع بگیرد.

عضو موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی بیان داشت: آیت الله آقا مجتبی تهرانی از شاگردان خاص حضرت امام بودند و در زمانی که کسی هنوز امام را نشناخته بود، ایشان کتاب های امام را به چاپ می رساندند. 

حاضری افزود: ایشان در سال 1337 کتاب مکاتب و رسائل امام راحل را به چاپ رساندند. پس از تبعید امام به نجف و ترکیه کتاب تحریرالوسیله امام را به ایران آوردند و موجبات چاپ آن را فراهم کردند و مسئول کتابخانه امام راحل در قم بودند.

حجت الاسلام حاضری تصریح کرد: ایشان یک استاد اخلاق مسلّم بودند و در سال 1372 که من خدمت ایشان می رفتم در حدود 1300 جلسه اخلاق موضوعات مختلف ایشان بصورت ضبط شده موجود بود.

وی گفت: روزی در جلسه ای که به خرید و فروش مجسمه و احکام فقهی آن اختصاص داشت، ایشان به مجسمه های درونی انسان ها اشاره کردند و گفتند: با مجسمه درونی خودمان چه باید کرد؟ آیا خرید و فروش آن حرام است یا حلال؟

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر