کد خبر: 417 A

نماینده یزد در گفتگو با ایلنا:

در سخت‌ترین شرایط شاهد این هستیم که مردم برای سفر و زیارت به کشور‌های همسایه علاقه نشان می‌دهند و وزارت خارجه حتی با اطلاع رسانی نیز نمی‌تواند جلوی سفر مردم به عتبات علیات را بگیرند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت سوریه وظیفه دارد که امنیت را برای زائران هر کشوری فراهم کند.

محمد صالح جوکار در گفتگو با خبرنگار ایلنا در رابطه با سفر زائران ایرانی به کشور سوریه در شرایط موجود سوریه گفت: ملت ایران به دلیل اینکه یک ملت مذهبی هستند در اوج بحران‌ها نیز در صدد سفر به عتبات عالیات برمی آیند.

وی افزود: با پیوندی که میان ایرانیان با اهل بیت مشاهده می‌شود در سخت‌ترین شرایط شاهد این هستیم که مردم برای سفر و زیارت به کشور‌های همسایه علاقه نشان می‌دهند و وزارت خارجه حتی با اطلاع رسانی نیز نمی‌تواند جلوی سفر مردم به عتبات علیات را بگیرند.

نماینده یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی با توجه به اینکه برقراری امنیت زائران هر کشوری بر عهده کشور میزبان دانست، بیان کرد: دولت سوریه وظیفه دارد امنیت را برای هر زائر ایرانی و هر کشور دیگری را در کشورش ایجاد کند و در این سفر اخیر زائران اقداماتی از سوی دولت سوریه صورت پذیرفته بود و لی به دلیل نفوذ برخی از معترضین در گروه برقرار کننده امنیت، این افراد گروگان گرفته شدند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به نفوذ و قدرت ایران در کشور‌ها و مردم منطقه اشاره و تصریح کرد: از آنجایی که ایران اسلامی امروز در منطقه نفوذ خوب و مناسبی را در اختیار دارد لذا می‌تواند بهتر از دیگر کشور‌ها در صحنه استراتژیک کشورهای همسایه وارد شود.

وی گفت: حل مشکلات سوریه امروز با تمهیدات نظامی به پیش نخواهد رفت لذا مناسب‌ترین گزینه برای حل معضلات در سوریه موضع سیاسی و دیپلماسی است.

نماینده صدوق و یزد بیان کرد: معضلات سوریه را باید در قالب گفتگو و با ساختار‌های اصلاحات سیاسی حل و فصل کرد.

وی تصریح کرد: به دلیل اینکه بیشتر انقلاب‌های منطقه ریشه در انقلاب ایران اسلامی دارند لذا دولت و ملت ایران می‌تواند با بهره گیری از تجربیات سی و سه سال انقلاب خود میان دولت و معترضان سوری توافق و امنیت حاصل کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی گفت: امروزه کشورهای دنیا متوجه این موضوع شده‌اند که برای رسیدن به هدف ایجاد امنیت سوریه باید از دولت و ملت ایران استفاده کنند چرا که به تنهایی نخواهند توانست در سوریه حرکت مثبتی انجام دهند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر