کد خبر: 49393 A

فرماندار طبس خبر داد؛

به منظور فراهم شدن بستر صادرات زغالسنگ از طبس به كشور چین، جلسه ای در محل فرمانداری شهرستان طبس تشكیل شد.

به منظور فراهم شدن بستر صادرات زغالسنگ از طبس به كشور چین، جلسه ای در محل فرمانداری شهرستان طبس تشكیل شد.

به گزارش ایلنا، به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان طبس، در جلسه‌ای با حضور فرماندار، مدیران شرکت‌های خصوصی زغال سنگ طبس و شرکت خریدار زغال سنگ از کشور چین، توافقات اولیه برای صادرات زغال سنگ به این کشور صورت گرفت.
فرماندار طبس از بسترسازی و توافق اولیه شرکت‌های زغالسنگ طبس برای صادرات ۵۰ هزار تن زغالسنگ به چین در فاز اول صادرات خبر داد و میزان صادرات این محصول معدنی را قابل افزایش دانست.
احمد طالبیان مقدم؛ با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در خصوص حمایت از تولید، کار و سرمایه ایرانی و نیز با بیان اینکه شرکت‌های زغال سنگ طبس در مقاطعی به دلایلی با مشکل فروش محصول مواجه هستند، خاطر نشان کرد: پیگیری‌های زیادی برای رفع مشکلات شرکت‌های زغال سنگ و مهیا شدن زمینه فروش و نیز صادرات مجدد زغال سنگ انجام شده است و در صورت رفع دغدغه‌ها در این بخش، شاهد افزایش اشتغال زایی و رونق و توسعه بیشتر کار و تولید سرمایه برای شهرستان، منطقه و کشور خواهیم بود.
مدیر شرکت چینی خریدار زغال سنگ نیز با بیان اینکه کشورش برای تأمین انرژی و صنایع خود نیاز به زغال سنگ دارد، بر این نکته تصریح کرد که زغال سنگ طبس بر اساس تحقیقات و آنالیز‌ها از کیفیت بالایی برخوردار است و آمادگی خود را برای خریداری زغالسنگ خام و کنسانتره برای صادرات به چین اعلام کرد.
گفتنی است بزرگ‌ترین ذخایر زغال سنگ خاورمیانه در شهرستان طبس می‌باشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر