کد خبر: 49467 A

استان یزد با داشتن بیش از یک میلیون جمعیت دارای ۲ مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری است که تمام خدمات مورد نیاز بیماران را تامین کرده است.

ایلنا-یزد: 201 مورد ابتلا به بیماری ایدز در سطح استان یزد شناسایی شده است.

به گزارش ایلنا از یزد، رییس اداره ایدز وزارت بهاشت، درمان و آموزش پزشكی با بیان این مطلب بر گسترش خدمات مشاوره‌ای تلفنی، تقویت برنامه‌های آموزشی و اطلاع رسانی به ویژه در بین نوجوانان و جوانان در رابطه با خطرات این بیماری و راههای پیشگیری از بروز آن تاکید کرد.

دکتر عباس صداقت در حاشیه بازدید از مرکز مشاوره بیماریهای وابسته به دانشگاه علوم پزشكی یزد گفت: برقراری ارتباط خوب بین بخشی بین ارگان‌ها و سازمانهای مرتبط با حوزه سلامت در راستای کنترل و پیشگیری از بیماریهای رفتای در استان یزد را مهم‌ترین نقطه قوت این استان در راستای کنترل بیماریهای رفتاری و HIV دانست و گفت: اقدامات خوبی در راستای برنامه‌های کنترل و پیشگیری از بروز بیماری ایدز در استان یزد انجام شده است.

وی ادامه داد: استان یزد با داشتن بیش از یک میلیون جمعیت دارای ۲ مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری است که تمام خدمات مورد نیاز بیماران را تامین کرده است.

صداقت در ادامه با اشاره به آمار مبتلایان به بیماری ایدز در استان یزد گفت: طبق آخرین آماری که ارائه شده، حدود ۲۱۰ مورد ابتلا به HIV در سطح استان یزد شناسایی و ثبت شده است.

رییس اداره ایدز وزارت بهداشت همچنین بر اجرای برنامه‌هایی در راستای افزایش دسترسی گروههای پرخطر به خدمات مشاوره‌ای و انجام آزمایشات داوطلبانه در این استان تاكید كرد و افزود: با این مهم باید از بروز موارد جدید مبتلایان به ایدز پیشگیری کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر