کد خبر: 546 A

رئیس دانشگاه یزد:

جدای از شرایط تحریم ها، متأسفانه بخش عمده ای از نارسایی های فعلی در اقتصاد کشور را می بایست متوجه مراکز و پژوهشگاه های علمی بدانیم که تاکنون موفق به طراحی یک الگوی جامع اسلامی و بومی نشده اند.

رئیس دانشگاه یزد گفت: بخش عمده ای از نارسایی های اقتصاد کشور به دانشگاه ها بر می گردد.

به گزارش ایلنا از یزد، دکتر سید علی محمد میبدی با بیان اینکه فشارها و ضربه‌های اقتصادی از سوی نیروهای متخاصم سدراه پیشرفت جامعه است و باید بر آن غلبه کرد، تصریح کرد: دانشگاه مکان اصلی برای تبیین و طراحی الگوی اقتصاد مقاومتی است.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درخصوص نحوه برون رفت از شرایط تحمیلی استکبار جهانی بر کشور، اظهار داشت: منظور از اقتصاد مقاومتی واقعی، یک اقتصاد فعال و پویاست نه یک اقتصاد منفعل و بسته، همچنانکه مقاومت برای دفع موانع، به عنوان پیشرفت و کوشش در مسیر توسعه تعریف می‌شود.
علی محمد میبدی هدف از اقتصاد مقاومتی را نیل به شرایط اقتصادی ای که تقویت کننده نظام سیاسی باشد، دانست و گفت: چنانچه نظام اقتصاد مقاومتی هماهنگی خود را با نظام حکومتی اسلامی از دست بدهد، به هیچ عنوان مطلوب نخواهدبود.
رئیس دانشگاه یزد با قدردانی از تلاش های صورت گرفته و پژوهش های انجام گرفته در زمینه مباحث مختلف اقتصاد ملی، بر نقش محوری دانشگاه ها در تبیین شرایط جدید در اقتصاد کشور و طراحی الگوهای مناسب برای آن تأکید و خاطرنشان کرد: جدای از شرایط خصمانه و ناجوانمردانه تحمیل شده از سوی استکبار جهانی، متأسفانه بخش عمده ای از نارسایی های فعلی در اقتصاد کشور را می بایست متوجه مراکز و پژوهشگاه های علمی بدانیم که تاکنون موفق به طراحی یک الگوی جامع اسلامی و بومی نشده اند.

دکتر میبدی وظیفه دانشگاه ها را در این برهه از زمان بسیار حساس و سرنوشت ساز توصیف کرد و افزود: نامگذاری چند سال اخیر با عناوینی نظیر اصلاح الگوی مصرف، همت مضاعف و کار مضاعف، جهاد اقتصادی و سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی، گواه روشنی بر ضرورت توجه به مباحث اقتصادی و رسالتی مضاعف بر عهده متولیان علم و پژوهش و صاحبنظران امور اقتصادی است.

تحریم ها اقتصاد مقاومتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر