کد خبر: 576 A

توسط تلویزیون دولتی ترکیه؛

شناساندن ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در زمینه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد و نیز همجواری دو کشور و نزدیکی فرهنگی می‌تواند در جذب گردشگران ترکیه نقش بسزایی داشته باشد.

مستند جاذبه های تاریخی و فرهنگی یزد، اصفهان و شیراز توسط تلویزیون دولتی ترکیه تهیه می شود.

به گزارش ایلنا از یزد، گروه مستندسازی تلویزیون دولتی ترکیه در همین رابطه با حضور در استان یزد با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد دیدار کردند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان یزد در این دیدار گفت: شناساندن ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در زمینه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد و نیز همجواری دو کشور و نزدیکی فرهنگی می‌تواند در جذب گردشگران ترکیه نقش بسزایی داشته باشد.

بهرام رضایی با اشاره به وجود یزد در همسایگی استان‌های دارای آثار تاریخی فرهنگی مثل شیراز و اصفهان گفت: استان یزد آمادگی دارد تا پروازهای مستقیم از استانبول به یزد را فراهم کند تا گردشگرانی که به منظور بازدید از آثار تاریخی این سه استان به ایران سفر می‌کنند بهتر بتوانند از آثار تاریخی و طبیعی این استان‌ها استفاده بهینه را ببرند.

وی گفت: طبیعت سخت این منطقه همواره مردمانی را ساخته که هنر خود را به زیباترین نحو از تمدن کاریزی تا آبادانی در این خطه کویری به عرصه ظهور می‌رسانند. این توانایی باعث شده که معماری و شهرسازی در یزد نه در ایران بلکه در عرصه جهانی مطرح شود.

این گروه مستندساز به منظور تهیه فیلم مستند از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و مذهبی به سه استان یزد، اصفهان و شیراز سفر کرده‌اند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر