کد خبر: 67387 A

با حضور مسئولان محلی؛

استاندار در این همایش گفت: پرداخت حقوق معوقه تعدادی از كارگران واحدهای تولیدی باید در اولویت كاری دستگاه های مرتبط قرار گیرد.

ایلنا-یزد: همایش روز كارگر در استان یزد با حضور استاندار یزد برگزار شد.

به گزارش ایلنا از یزد، محمد رضا فلاح زاده صبح روز دوشنبه در این مراسم، ضمن تبریك سالروز میلاد حضرت زهرا (س)، اظهار داشت: اقشار مختلف مردم بخش اعظم زندگی خود را مرهون تلاش مادران و همسران خود هستند.
وی ادامه سخنان خود به رشادت های كارگران در دوران 8 سال دفاع مقدس پرداخت و افزود: قشر عظیمی از شهدای دوران دفاع مقدس از كارگران و فرزندانشان بودند.
استاندار یزد، نقش كارگران در چرخه تولید كشور را بسیار مهم ارزیابی و تصریح كرد: كمیته مشاغل سخت و زیان آور تشكیل شده و موانع در این زمینه در اسرع وقت حل و فصل خواهد شد.

وی گفت: پرداخت حقوق معوقه تعدادی از كارگران واحدهای تولیدی باید در اولویت كاری دستگاه های مرتبط قرار گیرد.

فلاح زاده همچنین از پیگیری های لازم در راستای ساخت یك بیمارستان 400 تختخوابی سازمان تامین اجتماعی در استان یزد خبر داد و اظهار داشت: پیگیری لازم در راستای شبانه روزی شدن درمانگاه امام شهر و شهید پاكنژاد در حال انجام است.
عالی ترین مقام اجرایی استان در خصوص تبدیل وضعیت كاركنان راه آهن نیز به شرایط محدودیت 10 درصدی و تحصیلات فوق دیپلم به بالا اشاره كرد.

ایجاد داروخانه در كنار مراكز درمانی برای كارگران و بن كارگری از دیگر موارد اشاره شده توسط استاندار یزد بود.

مدیر كل تعاون، كار و رفاه اجتماعی نیز در این مراسم از وجود 190 هزار كارگر در 12 هزار واحد فعال در استان یزد خبر داد و افزود: 46 درصد حوادث ناشی از كار در سال 91 كاهش پیدا كرده كه نشان دهنده آموزش لازم، تلاش كارگران و همكاری جامعه كارفرمایی است.
امرا... فلاح زاده گفت: واگذاری سهام عدالت به 13 هزار نفر از كارگران، برگزاری مسابقات قرآنی، راه اندازری 6 مجموعه ورزشی و 2 استخر، برگزاری نماز جماعت در 80 واحد تولیدی و... از دیگر اقدامات صورت گرفته در راستای حل مسائل پیش روی كارگران است.

در ابتدای این جلسه، علی محمد دهقانی دبیر خانه کارگر استان یزد با اشاره به تورم حاکم بر جامعه، میزان رشد دستمزدها را ناکافی دانست و بر ضرورت عمل به قانون در این خصوص تاکید کرد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر