کد خبر: 69704 A

امام جمعه یزد در مراسم تقدیر از معلمان نمونه:

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان سپس با انتقاد از عملکرد برخی موسسات غیرانتفاعی گفت: نباید تنها به دنبال نمره باشیم. نباید به گونه‌ای باشد که اگر فلان دانش آموز نمره آورد و پول داشت، بپذیریم و در غیر اینصورت او را رد کنیم.

ایلنا-یزد: امام جمعه یزد گفت: لازم نیست همه زنان جامعه، بیرون از خانه کار کنند.

به گزارش ایلنا از یزد، آیت ا... محمد رضا ناصری صبح روز دوشنبه در همایش تقدیر از معلمان استان یزد با مهم خواندن مسئله فرهنگ در جامعه، گفت: فرهنگ یک نوع اعتقاد، عادت و روش است که در مکنون انسان‌ها شکل می‌گیرد و انسان‌ها را به سمت و سویی سوق می‌دهد. بطوریکه در جامعه گفته می‌شود فلان کار فرهنگ شده است.

وی گفت: فرهنگ، پایه حرکتی جامعه بشمار می‌آید، اگر بر پایه معرفت الهی شکل گرفت، خدایی می‌شود ولی اگر بر پایه معرفت غیرالهی باشد، شیطانی می‌شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان ادامه داد: دو نظریه در جهان امروز وجود دارد. یکی آزاد گذاردن فرد و بعد کنترل وی با نیروهای پلیس و دوربین. دوم تربیت صحیح انسان برای درست زندگی کردن و جدایی او از ابتدا از کارهای نادرست.

امام جمعه یزد تصریح کرد: آنچه امروز غرب انجام می‌دهد مصداق نظریه اول است، بطوریکه انسان را به لحاظ قوای نفسانی‌‌ رها می‌کنند ولی اگر کسی شکایت کرد یا خلاف کرد پلیس جلویش را می‌گیرد. برای کنترل آن انسان باید زندان‌ها پر شود و شاید ۱۰۰ برابر هزینه‌ای که برای تربیت و فرهنگ او باید هزینه شود، برای کنترل او هزینه می‌شود.

محمد رضا ناصری، مصداق نظریه دوم را عملکرد یزدی‌ها در یزدِ گذشته دانست و افزود: در یزد قدیم، در خانه‌ها باز بود و مردم دوچرخه‌هایشان را بعنوان وسیله نقلیه قفل نمی‌کردند؛ چراکه مردم اهل تجاوز و تعدی به حقوق همدیگر نبودند و این مهم از تربیت صحیح و فرهنگ صحیح نشات گرفته بود.

وی افزود: احترام به شخصیت و اموال یکدیگر موجب شده بود تا در جامعه نیاز به حضور فعال پلیس و دوربین‌های مخفی نباشد!

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان با بیان این مطلب گفت: کار معلم در فرهنگ سازی و تربیت صحیح فرزندان جامعه ارزشمند است و در عین حال مسئولیت دارد. اگر بخواهیم جامعه سالم داشته باشیم، باید در رابطه با تربیت فرزندان کوشید و آنان را بصورت انسانی و الهی تربیت کرد تا میراث اجدادمان در ارتقاء چهره یزد حفظ شود.

وی گفت: معلمان ما نباید در قبال فرهنگ سعادت دانش آموزان بی‌توجه باشند.

امام جمعه یزد گفت: از نظام سابق برای ارتقاء فرهنگ دینی دانش آموزان انتظاری نبود ولی الان که دوران ترویج فرهنگ اسلام است، باید دانست هر جوانی به خلاف و گژی روی آورد، نشان می‌دهد دین او کامل نشده است.

ناصری ادامه داد: امروز دختران ما بیشتر از پسران در معرض تیرهای سهمگین در ماهواره‌ها و اینترنت هستند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان سپس با انتقاد از عملکرد برخی موسسات غیرانتفاعی گفت: نباید تنها به دنبال نمره باشیم. نباید به گونه‌ای باشد که اگر فلان دانش آموز نمره آورد و پول داشت، بپذیریم و در غیر اینصورت او را رد کنیم.

وی تاکید کرد: ملاک ارتقاء دانش آموزان نباید تنها نمره باشد.

ناصری در پایان با ضرورت تربیت صحیح فرزندان در خانه توسط مادر، گفت: لازم نیست همه زنان جامعه در بیرون از خانه کار کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر