کد خبر: 74702 A

یک فعال سیاسی اجتماعی:

اصلاح قانون انتخابات و تشکیل شورای اجرایی متشکل از نمایندگان سه قوه و شخصیت‌های حقیقی و حقوقی به منظور هدایت و نظارت کامل بر روند اجرایی انتخابات در این دوره از نقاط قوت این دوره است که می‌تواند موجب اعتمادسازی بیشتر مردم و کاندیداها شود.

ایلنا-یزد: یک فعال سیاسی اجتماعی گفت: دعوت مردم به حضور در صحنه انتخابات، یک وظیفه انقلابی است.

به گزارش ایلنا از یزد، محمد جواد اولیاء در جمع فرهنگیان یزد با تاکید بر شرایط حساس انقلاب و با اشاره به فرصت کم باقیمانده تا برگزاری همزمان یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: دعوت از حضور حداکثری مردم توسط شخصیت‌های مذهبی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی و احزاب و تشکل‌های مختلف یک فرض و یک انجام وظیفه اجتماعی و انقلابی محسوب می‌شود و باید دانست هرگونه اقدام و حرکت در راستای دلسردی و کاهش حضور مردم، مردود و مطرود است.

وی در توضیح تفاوت دو انتخابات پیش رو با انتخابات پیشین، گفت: اصلاح قانون انتخابات و تشکیل شورای اجرایی متشکل از نمایندگان سه قوه و شخصیت‌های حقیقی و حقوقی به منظور هدایت و نظارت کامل بر روند اجرایی انتخابات در این دوره از نقاط قوت این دوره است که می‌تواند موجب اعتمادسازی بیشتر مردم و کاندیداها شود.

این فعال فرهنگی سیاسی افزود: حضور و ثبت نام چهره های شاخص و مورد وثوق مردم در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو بارقه ای از امید و نشاط سیاسی را در جامعه به ویژه جوانان رقم زده است که امیدواریم با سعهٔ صدر هیأت های نظارت شورای نگهبان و هیأت نظارت انتخابات شوراها این روند تداوم یابد.

اولیاء با تاکید بر اینکه انتظار می‌رود تا جناح‌های سیاسی و مسئولان صاحب تریبون با تبعیت از رهنمودهای مراجع عالیقدر تقلید و رهبری معظم انقلاب از هرگونه اظهارنظر و موضع گیری که موجب تشویش اذهان عمومی و به هم زدن آرامش عمومی می‌شود، پرهیز کنند، گفت: اظهار سخنان اینچنینی مانع حضور حداکثری مردم در انتخابات است.

وی اظهار امیدواری کرد تا با رعایت اصول صحیح مبارزات و اخلاق انتخاباتی از سوی مردم، مسئولان و جناح‌های سیاسی، اولین تجربه برگزاری انتخابات همزمان به حماسه ای بزرگ و به یاد ماندنی تبدیل شود؛ و موجب هم افزایی بیشتر در بین مردم شود.

اولیاء همچنین نتیجه انتخابات پیش رو را در نحوه پیشبرد مذاکرات هسته ای کشور یادآور شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر