کد خبر: 748 A

در 4 ماهه اول امسال؛

اغلب این كالاها ازكشورهای ترکیه، چین، ایتالیا، آلمان، کره، امارات، هند، ازبکستان، مالزی و هلند وارد شده است.

مدیر کل گمرک استان یزد گفت: در چهار ماهه اول امسال بیش از 10 هزار تن كالا به ارزش بیش از 528 میلیارد ریال از طریق گمرك به استان وارد شد كه این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزن و ارزش به ترتیب 46 و17 درصدکاهش داشته است.

به گزارش ایلنا از یزد، سید اصغر چاوشی زاده در این رابطه افزود: عمده كالاهای وارداتی شامل ماشین آلات خط تولید شمش فولادی و بخشی از ماشین آلات ارتقای کوره ذوب، رنگ سرامیکی، خط تولید پروفیل پلی استایرن و ماشین آلات خط تولید کامپاندپلی اتیلن، لدر و بکهولودر، قسمتی از خط تولید ماشین آلات تهیه خاک کاشی و تولید کاشی و غیره می باشد.

وی اظهار داشت: اغلب این كالاها ازكشورهای ترکیه، چین، ایتالیا، آلمان، کره، امارات، هند، ازبکستان، مالزی و هلند وارد شده است.

به گفته وی در بخش مسافری نیز با 152 سورتی پرواز، 41 هزار نفر جابجا شدند که این رقم از نظر تعداد پرواز و تعداد مسافر به ترتیب 33 درصد و 19 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است.

مدیر کل گمرک استان یزد گفت: در چهار ماهه نخست امسال، تعداد 136 فقره پرونده قاچاق کالا به ارزش بیش از 11 میلیاردریال در گمرک استان یزد تشکیل شده که از نظر تعداد با 29 درصد کاهش و از نظر ارزش با 86 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال پیش روبه رو بوده است.

چاوشی زاده اضافه کرد: از این تعداد پرونده 100 فقره به ارزش حدود 11 میلیارد ریال بالای 10 میلیون ریال و 9 فقره به ارزش 27 میلیون ریال زیر 10 میلیون ریال بوده است.

وی درآمد وصولی گمرک استان یزد در مدت یاد شده را بیش از 30 میلیارد ریال اعلام کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 19 درصد افزایش داشته است. مدیر کل گمرک استان یزد گفت: درآمد حاصل از جریمه قاچاق در چهار ماهه سال 91 مبلغ یک میلیارد و 249 میلیون ریال بوده که نسبت به مدت مشابه سال پیش34 درصد افزایش نشان می دهد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر