کد خبر: 75597 A

در گفتگو با ایلنا؛

سازمان تأمین اجتماعی به طور مرتب آمار و ارقام پرداختی به بازنشستگان را اعلام می‌کند و مسئولین کانون عالی بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان نیز بلندگوی تبلیغاتی مدیران سازمان شده و حتی از خود سؤال نمی‌کنند اگر روزی موکلان ایشان مسئولین کانون را مورد خطاب قرار دهند چه پاسخ قانع کننده ای دارند؟

ایلنا-یزد: تأخیر در پرداخت افزایش مستمری بازنشستگان تأمین اجتماعی، درصد افزایش سالانه را تنزل می‌دهد.

به گزارش ایلنا از یزد، دبیر کانون کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیران استان یزد با بیان این مطلب به ایلنا گفت: خسارت ناشی از تأخیر پرداخت افزایش مستمری بازنشستگان کمتر از نقض مواد 96 و 111 قانون تأمین اجتماعی در ارتباط با مستمری بازنشستگان نیست و صرف‌نظر از اینکه هر ساله قسمتی از تورم سال قبل در افزایش مستمری‌ها پیشی گرفته است، تأخیر سازمان تأمین اجتماعی در پرداخت مستمری‌ها باعث می‌شود تورم 4 الی 5 ماهه اول سال نیز به عنوان تورم پنهان در قدرت خرید بازنشستگان تأثیرگذار باشد و در این صورت هیچ‌گاه بازنشستگان به مستمری واقعی و پیش بینی شده دست نخواهند یافت.

محمد قاسم رضایی افزود: سازمان تأمین اجتماعی به طور مرتب آمار و ارقام پرداختی به بازنشستگان را اعلام می‌کند و مسئولین کانون عالی بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان نیز بلندگوی تبلیغاتی مدیران سازمان شده و حتی از خود سؤال نمی‌کنند اگر روزی موکلان ایشان مسئولین کانون را مورد خطاب قرار دهند چه پاسخ قانع کننده ای دارند؟

رضایی خطاب به مسئولین سازمان گفت: اگر بدون در نظر گرفتن بودجه اقدام به افزایش مستمری می‌کنید، جای بسی تأسف و جای این سؤال باقی است که چرا ماده 96 و 111 قانون تأمین اجتماعی رعایت نمی‌شود؟ و در صورتی که افزایش‌ها با مدیریت کامل بودجه صورت می‌گیرد، چرا خسارت ناشی از تأخیر چند ماهه و پرداخت اقساطی مستمری‌ها به ذی‌نفعان پرداخت نمی‌شود؟

دبیر کانون کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی استان یزد در ادامه به منابع و اموال سازمان تأمین اجتماعی اشاره کرد و گفت: ما معتقدیم منابع سازمان تأمین اجتماعی کنترل شده و در اختیار مسئولین سازمان است، چرا که در سال گذشته بارها و به مناسبت‌های مختلف اعلام کردند منابع افزایش حقوق بازنشستگان ذخیره سازی شده و هیچ مشکلی برای افزایش و پرداخت آن از اول سال 92 ندارند.

رضایی گفت: ادای دین و حق مردم سیاسی نیست و هیچ ارتباطی به انتخابات ندارد و کسانی که پرداخت مستمری بازنشستگان که نوعی حق‌الناس محسوب می‌شود، شایبه تبلیغاتی انتخابات پیش رو می‌دانند، و این موضوع را بهانه کرده‌اند، دانسته یا ندانسته به دلسردی قشر عظیمی از جامعه دامن خواهند زد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر