کد خبر: 80902 A

روحانی از دوراندیشی، تجربه، جامع نگری و درایت لازم برای حضور در عرصه های بین الملل و حل و فصل مسائل تحریم و مدیریت کارامد در رفع مشکلات اقتصادی، اجتماعی کشور با استفاده از تجربه مدیران مجرب و موفق دوره سازندگی و اصلاحات و نیروهای جوان جامعه برخوردار است.

ایلنا-یزد: استاندار اسبق یزد باصدور بیانیه ای خواستار حضور جدی مردم در پای صندوق های رای و انتخاب حسن روحانی از سوی آنان شد.

به گزارش ایلنا از یزد، سید حمیدکلانتری در بیانیه خود آورده است:

به نام خدای گشایشگر

مردم شریف و بزرگوار استان یزد

با سلام و احترام و ادب به پیشگاه شهدای عزیز، علمای بزرگوار، بزرگان و نیکان استان و همه کسانی که دل در گرو خدمت به مردم و بندگی خدا و پیشرفت و توسعه کشور نهاده اند.

ایام و اعیاد مبارک این ماه عزیز، بویژه میلاد امام حسین(ع) را به محضر شما تبریک می گویم.

به عنوان خدمتگزاری کوچک که چند سالی توفیق خدمت به شما مردم خوب، متدین و ارزشمند و ارزش آفرین استان دارالعباده یزد داشتم و همیشه وهمه جا از لطف و بزرگواری همه همشهریان عزیز برخوردار گشته ام، بر حسب وظیفه لازم دیدم در این ایام خطیر و حساس که ملت ایران در آستانه یک رویداد بزرگ، یعنی انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شوراهای شهر و روستا قرار گرفته است، چند نکته را برای تأکید و توجه بیشتر به محضرتان عرضه بدارم.

1- انتخابات مهمترین ظرف و نهاد دمکراسی و مردم سالاری است. همه مردم حق دارند که از این فرصت در اعمال نظر خود استفاده نمایند. تجربه نشان داده است که به هر میزان مردم آگاهانه تر و با بررسی و مطالعه بیشتر در انتخابات شرکت نمایند، نتیجه مطلوبتر و ارزنده تری گرفته اند، نتایجی که گاه کاملاُ متفاوت و متغایر یکدیگر بوده است، مثل انتخابات 2 خرداد 76 و انتخابات 3 تیر 84.

2- در این دوره انتخابات ریاست جمهوری، یک اتفاق غیرقابل انتظار و غیرقابل باور افتاد و آن رد صلاحیت شخصیت بزرگ انقلاب و نظام یعنی آقای هاشمی رفسنجانی بود، 8 نفر کاندیدا در عرصه ماندند و با مناظره ها و تبلیغات فعالانه شرکت کردند. در روز گذشته یک اتفاق تاریخی و ارزشمند وشایسته سپاس رخ داد و آن اعلام انصراف بزرگوارانه جناب دکتر عارف به درخواست آقای خاتمی و با توجه به حفظ منافع اصلاح طلبان بود، این رویداد نشان از اخلاق مداری و شایستگی ایشان بود که نامش را در تاریخ سیاست ایران برای همیشه به نیکی ماندگار کرد.

3- اینک آقای دکتر حسن روحانی در رقابت با سه کاندیدای اصولگرا و دو کاندیدای مستقل در صحنه مانده است. دکتر روحانی از حمایت جناب آقای هاشمی و جناب آقای خاتمی و بزرگان اصلاح طلب و اصولگرایان معتدل برخوردار است. علاوه بر آن آرای علاقه مندان به دکتر عارف نیز به او تمایل یافته است. آقای دکتر روحانی به نحو محسوس و قابل توجهی از مواضع و برنامه های فرهنگی، اقتصادی و سیاسی روشن تری در مقایسه با سایر کاندیداها برخوردار است. اضافه بر آن، از دوراندیشی، تجربه، جامع نگری و درایت لازم برای حضور در عرصه های بین الملل و حل و فصل مسائل تحریم و مدیریت کارامد در رفع مشکلات اقتصادی، اجتماعی کشور با استفاده از تجربه مدیران مجرب و موفق دوره سازندگی و اصلاحات و نیروهای جوان جامعه برخوردار است.

4- اینک وظیفه اصلی بر دوش یکایک ملت است که از یک رای خود به خوبی استفاده کنند. در این میان گروه های مرجع جامعه مثل دانشگاهیان، فرهنگیان، پزشکان، روحانیون، دانشجویان و روشنفکران و دلسوزان جامعه، مسوولیت سنگین تری در آگاهی بخشی به جامعه برخوردارند و همه باید با تمام توان همت گمارند و در انتخابات شرکت کنند و به کاندیدای شایسته و اصلح مورد نظر رای دهند. مواظب باشیم تا وظیفه خود را به خوبی ادا کنیم تا مشکلات جامعه بیشتر نشود و فشارهایی که بر پشت مردم، به ویژه اقشار ضعیف و محروم سنگینی می کند، برداشته شود.

5- انتخابات شوراهای شهر و روستا نیز نباید مورد بی توجهی قرار بگیرد و در این عرصه نیز نیاز به آگاهی و شناخت داوطلبان و مشورت با اهل نظر و تجربه می باشد که انشاء الله با عنایت الهی نمایندگان خوشفکر، باتجربه، بابرنامه و با پشتکار و اهل عمل وارد شوراها شوند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر