کد خبر: 91096 A

علیرغم مخالفت سازمان میراث فرهنگی؛

ما یکی از مدافعین بافت تاریخی هستیم و در راستای حفاظت جامع و همچنین شناساندن آثار تاریخی با ارزش اقدامات بسیار خوبی در این سال‌ها صورت پذیرفت/ طرح جدید توسعه امامزاده جعفر (ع) همگن با بافت تاریخی است و در صحن جدید هیچ اثر تاریخی تابلو دار (باارزشی) وجود ندارد.

ایلنا: در حالیکه طی روز‌های گذشته حسن محبعلی مشاور رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور و آتوسا مومنی معاون سازمان میراث فرهنگی کشور بر تجدید نظر در طرح در دست اجرای توسعه امامزاده جعفر تاکید کرده‌اند، استاندار یزد این طرح را همگن با بافت تاریخی عنوان کرد و گفت: در صحن جدید امامزاده هیچ بنای باارزشی وجود ندارد.

به گزارش ایلنا از یزد بنابر اعلام استانداری یزد، سردار محمد رضا فلاح‌زاده در جلسه ستاد اردوهای هجرت ۳ به طرح توسعه امامزاده جعفر (ع) یزد اشاره کرد و اظهار داشت: ما یکی از مدافعین بافت تاریخی هستیم و در راستای حفاظت جامع و همچنین شناساندن آثار تاریخی با ارزش اقدامات بسیار خوبی در این سال‌ها صورت پذیرفت.
وی همچنین گفت: کار عملیات طرح و توسعه این امامزاده در سال ۸۸ با حضور معاون اوقاف کشور آغاز شده بود.
استاندار تصریح کرد: طرح جدید توسعه امامزاده جعفر (ع) همگن با بافت تاریخی است و در صحن جدید هیچ اثر تاریخی تابلو دار (باارزشی) وجود ندارد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر