کد خبر: 1619 A

نماینده ولی فقیه در گیلان:

نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت با بیان اینكه استانداران در جایگاه مالك اشتر در استانها نشسته اند،تأكید كرد: این جایگاه وظیفه ی آنان را برای خدمت رسانی سنگین ترمی كند.

نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت با بیان اینكه استانداران در جایگاه مالك اشتر در استانها نشسته اند،تأكید كرد: این جایگاه وظیفه ی آنان را برای خدمت رسانی سنگین ترمی كند.

به گزارش ایلنا ازرشت، حضرت آیت الله زین العابدین قربانی در دیدار با استاندار و معاونین و جمعی از مدیران اجرائی گیلان با گرامیداشت یاد و خاطره ی شهیدان رجایی و باهنر،اظهار داشت: داشتن دولتمردانی همچون این دو شهید بزرگوار كه الگوی ماندگار خدمتگزاری به مردم هستند از بركات انقلاب اسلامی ایران است.

وی با اشاره به توطئه های دشمنان برای ناكارآمد نشان دادن جمهوری اسلامی ایران،تاکید کرد: باید كارهای دولت و تلاش های شبانه روزی خدمتگزاران نظام به گوش مردم برسد تا از طریق آشنایی بیش تر مردم با این خدمات روحیه ای امید و نشاط اجتماعی افزایش یابد.

این مسوول افزایش درآمدها و بهبود معیشت جامعه، فراهم كردن زمینه های رشد و تعالی معنوی و علمی مردم از وظایف مهم مسئولان در دولت اسلامی عنوان كرد و افزود: حجم كارهایی كه پس از انقلاب در این زمینه ها شده قابل مقایسه با گذشته نیست اما باز هم لازم است كه دولتمردان در این زمینه كوشاتر باشند.

قربانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینكه جمهوری اسلامی ایران در مرحله ای حساس از رشد و پیشرفت خود قرار گرفته و به همین دلیل شاهد بیش ترین فشارها و توطئه ها است گفت: هر چند دشمن با تمام توان تلاش می كند كشورمان را به انزوا بكشاند اما برگزاری اجلاس جنبش غیر متعهدها به فرصتی تأثیرگذار برای خنثی كردن توطئه ی بدخواهوان ایران اسلامی تبدیل شده است.

استاندار گیلان نیز در این دیدار با گزارشی از فعالیت های ستاد گرامیداشت هفته ی دولت گفت: تمام تلاش خادمان ملت در گیلان این است كه بتوانیم بخشی از عملكردهای دولت را در توسعه و پیشرفت استان به اطلاع مردم برسانیم.

مهدی سعادتی با اشاره به اینكه 1290 پروژه با بیش از 845 میلیارد تومان در گیلان به بهره برداری می رسد خاطر نشان کرد: این طرح ها در زمینه های گردشگری، صنعتی، كشاورزی، شیلات، عمران شهری، گاز رسانی، آبرسانی، برق رسانی، آسفالت راههای روستایی، فضاهای آموزشی، مسكن مددجویان كمیته امداد و بهزیستی و در دیگر عرصه ها به بهره برداری می رسد.

وی با اشاره به افتتاح 160 طرح كشاورزی گیلان در این هفته متذکر شد: برای اجرای این طرح ها 40 میلیارد تومان هزینه شده و رتبه استان رتبه استان در این بخش از رده 22به رده ی ششم ارتقاء یافته است.

این مسوول آسفالت 276 كیلومتر راه روستایی با رشد دونیم برابر ی، پروژه های مسكن مهر، 21 پروژه ورزش با اعتبار 9 میلیارد تومانی، 120 پروژه صنعتی با 440 میلیارد تومان اعتبار، گاز رسانی به 59 روستا با رشد حدود 3 برابری، 10 جایگاه CNG و 6 پروژه مسكن مهر، 5 پروژه مخابراتی با 6 میلیارد تومان اعتبار، آبرسانی به روستاها، افتتاح بندر آستارا، 27 طرح صدا و سیما را از جمله طرح هایی عنوان كرد كه در هفته ی دولت به بهره برداری
می رسد.

به گفته سعادتی حجم طرح هایی كه در هفته دولت امسال به بهره برداری می رسد 46 درصد بیشتر از مدت مشابه پارسال است.

وی از برگزاری نشست مجمع شبكه های پارك علم و فناوری كشورهای اسلامی در چند روز آینده در رشت خبر داد و گفت: برگزاری این نشست نیز نشان از جایگاه استان دارد.

نماینده عالی دولت در گیلان تصریح کرد: خدا را شاكریم كه به بركت خون شهدا، كار بزرگ امام راحل و تدابیر خلف صالح ایشان و كوشش های دولت خدمتگزار موجب تحول و پیشرفت و رسیدن به قله ها ی موفقیت در كشور شد.

سعادتی با اشاره به راهپیمایی اخیر روز قدس و حضور پرشور مردم گیلان در نماز عید فطر بویژه مردم رشت،اذعان کرد: مردم همواره در عرصه های مختلف نشان دادند كه پشتیبان نظام و انقلاب هستند و این وظیفه ی ما است كه همواره در خدمت به آنان كوشا باشیم.

وی اظهار کرد: خدمت به مردم و نظام هر لحظه عبادت محسوب می شود و ما مدیران باید به خاطر این مسئولیت بزرگ همواره خود را در پیشگاه خدا ببینیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر