کد خبر: 1494 A

کریمی اصفهانی در گفت‌و‌گو با ایلنا:

سخنان مقام معظم رهبری در این اجلاس مثل همیشه راه گشا خواهد بود ضمن اینکه امیدوارم کشور‌هایی که در این اجلاس عنوان عدم تعهد را دارا هستند نیز بتوانند از رهنمود‌های ایشان بهره لازم را ببرند.

دبیرکل جامعه انجمن‌‏های اسلامی بازار و اصناف کشور تاکید کرد: ابتدایی‌ترین تاثیر مدیریت مقتدر اجلاس نم، نمایش توان ایران در حل بسیاری از مسائل و بحران‌ها بویژه در منطقه است به گونه‌ای که با رایزنی و انعقاد قراردادهایی می‌توانیم تحریم‌ها و تهدید‌هایی را که تا کنون متحمل شدیم، جبران کنیم.

احمد کریمی اصفهانی دبیرکل جامعه انجمن‌‏های اسلامی بازار و اصناف کشور در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا با اشاره به برگزاری اجلاس عدم تعهد در تهران گفت: میزبانی اجلاس سران عدم تعهد برای ایران به منزله امتیاز بزرگی است که علی رغم مخالفت‌ها و کارشکنی‌های متعدد دشمنان مورد پذیرش قرار گرفت.

وی ادامه داد: در این مدت دشمنان تمام تلاش خود را انجام دادند تا از ورود برخی کشور‌ها در این اجلاس ممانعت کنند چراکه قدرت ایران در منطقه و جهان به شکل روشنی احساس می‌شود و این باعث ایجاد نگرانی در سران استکبار شده است بنابراین تلاش کردند تا با آلوده کردن فضا سیاست‌های مورد نظر خود را پیش ببرند.

دبیرکل جامعه انجمن‌‏های اسلامی بازار و اصناف کشور با تاکید بر اینکه باید به خوبی از عهده مدیریت این اجلاس برآییم، تصریح کرد: ابتدایی‌ترین تاثیر مدیریت مقتدر اجلاس نم، نمایش توان ایران در حل بسیاری از مسائل و بحران‌ها بویژه در منطقه است به گونه‌ای که با رایزنی و انعقاد قراردادهایی می‌توانیم تحریم‌ها و تهدید‌هایی که تا کنون متحمل شدیم، جبران کنیم.

کریمی اصفهانی افزود: سران عضو عدم تعهد باید در این اجلاس نشان دهند که به جای تعهد به آمریکا و اسرائیل به ایجاد فضای آرامش برای توسعه کشور‌هایشان پایبند هستند.

وی با اشاره به سخنرانی مقام معظم رهبری در مراسم افتتاحیه اجلاس عدم تعهد خاطر نشان کرد: سخنان مقام معظم رهبری در این اجلاس مثل همیشه راه گشا خواهد بود ضمن اینکه امیدوارم کشور‌هایی که در این اجلاس عنوان عدم تعهد را دارا هستند نیز بتوانند از رهنمود‌های ایشان بهره لازم را ببرند.

دبیرکل جامعه انجمن‌‏های اسلامی بازار و اصناف کشور در پایان بیان کرد: از زمان آغاز تا انتهای برگزای این اجلاس همه اصناف باز هستند و با کار خود پذیرای میهمانان خواهند بود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر