کد خبر: 1926 A

مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران:

حدود هفت هزار تخت در مراكز اقامتی پایتخت، آماده میزبانی از مهمانان شانزدهمین اجلاس سران كشورهای عضو جنبش عدم تعهد هستند.

 مدیر كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت: حدود هفت هزار تخت در مراكز اقامتی پایتخت، آماده میزبانی از مهمانان شانزدهمین اجلاس سران كشورهای عضو جنبش عدم تعهد هستند.

به گزارش ایلنا، محمدحسین فراهانی اظهار داشت: كار آماده سازی مراكز اقامتی پایتخت اعم از هتل‌، هتل‌ آپارتمان و مهمانسراها از مدت‌ها پیش در دستور كار این سازمان قرار گرفته و اكنون 21 مركز اقامتی تهران آماده پذیرایی از مهمانان این اجلاس هستند.

وی گفت: ورود هیات‌های كارشناسی كشورهای عضو جنبش عدم تعهد به تهران از روز گذشته(شنبه) آغاز شده و مهمانان طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته در محل‌های مورد نظر مستقر شده اند.
فراهانی با بیان آنكه هتل‌ها و هتل آپارتمان‌های تدارك دیده شده برای اسكان مهمانان جنبش عدم تعهد تا 12 شهریور ماه در اختیار آنان خواهد بود، تاكید كرد: بسیاری از این هتل‌ها در گروه هتل‌های چهار و پنج ستاره پایتخت هستند و از امكانات و خدمات رفاهی مناسبی برای پذیرایی از مهمانان برخوردارند.
وی همچنین افزود: برخی مهمانان اجلاس در كاخ موزه‌ها مستقر می‌شوند و تشریفات ریاست جمهوری نیز خانه‌هایی را برای اسكان برخی مهمانان ویژه اجلاس تدارك دیده است.
فراهانی تاكید كرد كه در زمان برگزاری اجلاس عدم تعهد هیچ یك از هتل‌های پایتخت قیمت‌های خود را افزایش نخواهند داد.
منوچهر جهانیان معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز پیش بینی كرده است كه اقامت سران جنبش غیرمتعهدها 12میلیون و 500 هزار دلار برای هتل‌ها و بیش از 50 میلیون دلار برای صنعت گردشگری كشور درآمد ارزی خواهد داشت.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر