کد خبر: 1951 A

اسحاق جهانگیری در گفت‌و‌گو با ایلنا:

برگزاری این اجلاس در مقطع فعلی آن هم در کشور ایران که دارای سیاست‌های مستقلی است با روح حاکم بر سازمان غیر متعهد‌ها کاملا سازگار است.

یک فعال سیاسی اصلاح طلب تاکید کرد: حضور ۱۲۰ هیئت از سراسر جهان در این اجلاس نشان می‌دهد که کشورهای دیگر بدون اعتنا به تهدید‌ها علیه ایران در این اجلاس شرکت خواهند کرد.

اسحاق جهانگیری درگفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا درخصوص برگزاری شانزدهمین اجلاس غیر متعهد‌ها در تهران گفت: اجلاس عدم تعهد که یک مجموعه بزرگ بین المللی است در مقطعی شکل گرفت که توانست بسیار تاثیرگذار باشد.

وی ادامه داد: برگزاری این اجلاس در مقطع فعلی آن هم در کشور ایران که دارای سیاست‌های مستقلی است با روح حاکم بر سازمان غیر متعهد‌ها کاملا سازگار است.

این فعال سیاسی اصلاح طلب همچنین خاطرنشان کرد: اگرچه در شرایط فعلی تلاش‌هایی از سوی غرب صورت گرفت تا ایران تحت فشارهای بین المللی قرار گیرد اما برگزاری این اجلاس نه تنها شکست سیاست‌های غرب را نشان می‌دهد بلکه دستاورد بزرگی نیز برای ایران محسوب می‌شود.

جهانگیری با بیان اینکه برگزاری اجلاس عدم تعهد در تهران اثبات کرد که ایران کشور قابل اتکایی است، گفت: حضور ۱۲۰ هیئت از سراسر جهان در این اجلاس نشان می‌دهد که کشورهای دیگر بدون اعتنا به تهدید‌ها علیه ایران در این اجلاس شرکت خواهند کرد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به سخنرانی رهبر معظم انقلاب در مراسم افتتاحیه این اجلاس تاکید کرد: با توجه به اینکه هم اکنون حرکت ملت‌های مسلمان در جهت حاکمیت مردم و مساله بیداری اسلامی مورد توجه دنیا قرار دارد، تبیین مواضع در مورد این موضوعات آن هم از زبان رهبری می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر