کد خبر: 2024 A

شیخان:

امروز رسانه‌هایی که دارای استقلال هستند تا ندای ملت‌ها را در دنیا طنین‌انداز كنند و فریاد عدالتخواهی، توحید و کرامت انسانی را به جامعه بشری هدیه دهند، از موفقیت بیشتری برخوردار خواهند شد.

معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی ستاد برگزاری شانزدهمین اجلاس سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد با اشاره به تلاش‌های نظام سلطه برای سیطره بر رسانه‌ها و در اختیار گرفتن افکار عمومی دنیا گفت: آنچه در این شرایط حائز اهمیت است و به یک خبرگزاری اصالت می‌دهد، استقلال و وابسته نبودن آن به کانون‌های قدرت است.

به گزارش ایلنا، محمد شیخان در بازدید از محل خبرگزاری ویژه اجلاس عدم تعهد (نم)، شکل‌گیری این خبرگزاری با چهار زبان، در مدت زمان بسیار کوتاه و حجم گسترده اخبار منتشر شده توسط آن را یک رکورد بین‌المللی در عصر رسانه‌ها دانست و تصریح کرد: این خبرگزاری تاکنون جریان رسانه‌ای بسیار خوبی به وجود آورده و امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های مناسب، اخبار اجلاس را به خوبی و در هر سه سطح جلساتی كه برگزار می‌شوند، پوشش دهد.

معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی ستاد برگزاری اجلاس شانزدهم غیرمتعهدها، افزود: این خبرگزاری با ابتکارات خوبی که صورت داده، توانسته است به عنوان الگوی رسانه‌ای مناسبی برای دیگر اعضای جنبش مطرح شود.

شیخان همچنین با اشاره به تلاشهای نظام سلطه برای سیطره بر رسانه‌ها و در اختیار گرفتن افکار عمومی دنیا خاطرنشان کرد: آنچه در این شرایط دارای اهمیت است و به یک خبرگزاری اصالت می‌دهد، استقلال و وابسته نبودن آن به کانون‌های قدرت است و این در حالی است که بسیاری از رسانه‌های عصر حاضر در جهان وابسته به صهیونیست‌ها و در اختیار لابی‌های قدرت و ثروت هستند.

وی با بیان اینکه "امروز رسانه‌هایی که دارای استقلال هستند تا ندای ملت‌ها را در دنیا طنین‌انداز كنند و فریاد عدالتخواهی، توحید و کرامت انسانی را به جامعه بشری هدیه دهند، از موفقیت بیشتری برخوردار خواهند شد"، اظهار امیدواری کرد كه خبرگزاری نم که بر همین مبنا و فلسفه شکل گرفته است بتواند در آینده نقش موثر و فعالی در جامعه جهانی و هدایت افکار عمومی دنیا ایفا کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر