کد خبر: 2610 A

در آستانه اجلاس سران عدم تعهد در تهران صورت گرفت؛

جبهه ایستادگی ایران اسلامی در آستانه اجلاس سران عدم تعهد با صدور بیانیه‌ای خطاب به سران این اجلاس خواستار تجدید نظر جنبش عدم تعهد در ساختار و کارکرد خود شد.

جبهه ایستادگی ایران اسلامی در آستانه اجلاس سران عدم تعهد با صدور بیانیه‌ای خطاب به سران این اجلاس خواستار تجدید نظر جنبش عدم تعهد در ساختار وکارکرد خود شد.


به گزارش ایلنا در بخشی از این بیانیه آمده است: شرائط دو قطبی در جهان به پایان رسیده ونقش دولت‌ها وملت‌ها در اداره جهان بیش از گذشته رخ نمائی می‌کند وجنبش عدم تعهدخاصه کشورهای مسلمان که آرمان دفاع از حقوق ملل را در مانیفست خود دارد بشکل عملی در استیفاء حقوق مردم مظلوم فلسطین، افغانستان، سوریه، بحرین ومیانمارکه چشم براه اقدامات این سازمان بین المللی هستند، ورود نماید.

بسمه تعالی


افکار عمومی وخاصه ملل مستقل و آزادیخواه جهان این روز‌ها شاهد برگزاری شانردهمین اجلاس سران جنبش عدم تعهد علی رغم میل آمریکا وصهیونیزم جهانی در تهران هستند که ۵۲ سال پیش با داعیه حمایت از حق تعیین سرنوشت، حاکمیت و استقلال ملی و یکپارچگی سرزمینی کشور‌ها، مبارزه علیه امپریالیسم در تمامی اشکال و ظهور، مبارزه علیه استعمار، استعمار جدید، نژادپرستی، اشغال و تسلط خارجی، عدم دخالت در امور داخلی کشور‌ها، رد استفاده از تهدید به زور در روابط بین‌الملل، تقویت سازمان ملل، توسعه اقتصادی اجتماعی و بازسازی سیستم‌ اقتصادی بین‌المللی و همچنین همکاری بین‌المللی و... تشکیل وبابرگزاری ۱۵ اجلاس براساس مقتضیات وشرائط جهان موضع گیری ونقش آفرینی نموده است که در بعض مقاطع وازآنجمله دفاع از حقوق ملت ایران در جنگ تحمیلی ۸ ساله وانرژی صلح آمیز هسته‌ای را می‌توان نام برد انچه در شرائط فعلی جهان وروابط بین الملل همگان انتظار دارند ایفای نقش موثر واستفاده از ظرفیت بالای این جنبش وذخایر عظیم ملتهای عضو در برداشتن گامهای بلند وعملی در جهت حل مشکلات فراروی ملت‌ها ونزدیک شدن به آرمانهای این جنبش است هرچند سران این جمعیت مهم لازم است در بعض از اصول وراهبردهای خود تجدید نظر نمایند جبهه ایستادگی ایران اسلامی ضمن مغتنم شمردن این فرصت جهانی وآرزوی موفقیت برای اجلاس تهران برحسب وظیفه انسانی واسلامی خود موارد ذیل را جهت توجه سران این جنبش به آگاهی می‌رساند:


۱-دراجلاس تهران با نگاه راهبردی وآسیب‌شناسانه عملکرد جنبش مورد بررسی قرارگرفته وبرای آینده برنامه‌های استراتژیک درجهت تحقق اهداف جنبش طرح ریزی نمایند.


۲-جنبش عدم تعهد در ساختار وکارکرد خود تجدید نظر نموده وبا تاسیس دبیرخانه دائمی در یک محل به تعالی نقش خود در تحولات جهانی بپردازد.


۳-شرائط دو قطبی در جهان به پایان رسیده ونقش دولت‌ها وملت‌ها در اداره جهان بیش از گذشته رخ نمائی می‌کند وجنبش عدم تعهدخاصه کشورهای مسلمان که آرمان دفاع از حقوق ملل را در مانیفست خود دارد بشکل عملی در استیفاء حقوق مردم مظلوم فلسطین، افغانستان، سوریه، بحرین ومیانمارکه چشم براه اقدامات این سازمان بین المللی هستند، ورود نماید.


۴-صهیونیزم جهانی با همکاری دولت ایالات متحده آمریکا بدنبال حاکمیت یک جانبه گرائی بجای حاکمیت ملی کشور‌ها ومسالمت آمیز بین ملل است واین جنبش عدم تعهد است که با استفاده از ظرفیت بالای خود بایدمانع چنین تغییری در ساختار تصمیم گیری جهانی گردد وبا صراحت اعلام نمایند ازجمله عوامل ناامنی در جهان دخالت در امور دیگران وتروریسم دولتی است.


۵- جمهوری اسلامی ایران ومردم شریف آنکه امروز میزبان اجلاس تهران هستند انتظار دارند این جنبش بدون هیچ ملاحظه کاری در مقابل زرداران و زورمداران از حق مسلم مردم ایران در برخورداری از انرژی هسته‌ای دفاع نماید واین تبعیض آشکار در بهره‌مندی از انرژی را که جزء حقوق کشورهای عضو سازمان انرژی اتمی است را به جهانیان اعلام نمایند و اعمال تحریمهای یک جانبه از سوی غرب بر علیه ملت انقلابی ایران را محکوم وزمینه‌های چنین تصمیمات را در سازمان ملل متحد از بین ببرند.


۶- دربین اعضاء جنبش کشورهائی هستند که همسو با قدرتهای جهانی وبرخلاف حقوق ملل اقدام می‌نمایند اساسا عضویت این نوع کشور‌ها بر خلاف منشور ابن جنبش بوده وانتظار این است درصورت تداوم این رویه که باآرمان غیر متعهد‌ها در تناقض است به عضویت آنان خاتمه داده شود. والسلام توفیق همگان را در تحقق آرمانهای این جنبش از خداوند عزوجل مسئلت داریم.


جبهه ایستادگی ایران اسلامی

اجلاس سران عدم تعهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر