کد خبر: 2630 A

‌پور مختار در گفتگو با ایلنا:

حضور گسترده سران اجلاس در ایران خط بطلانی برتمامی نقشه‌های آمریکا و متحدانش در جهان است.

رئیس کمیسیون اصل۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: اعضای جنبش نم باید بتوانند با همگرایی که در تهران بدست خواهند آورد فشارهای غرب و شورای عالی امنیت جهانی را علیه خود و سایر کشور‌های عضو را کاهش دهند. 

محمد علی‌پور مختار در گفتگو با خبرنگار ایلنا با بیان اینکه غرب بخصوص امریکا همواره تلاش کرده تا ایران را در جامعه جهانی منزوی کند گفت: حضور گسترده سران اجلاس در ایران خط بطلانی برتمامی نقشه‌های آمریکا و متحدانش در جهان است. 

وی افزود: برگزاری اجلاس نم در ایران نشان داد که هیچ کشوری نمی‌تواند ایران را منزوی کند چرا که ایران با قدرت و نفوذی که در میان کشور‌های جهان دارد تمام خواب ابرقدرت‌ها را به کابوس تبدیل خواهد کرد. 

نماینده کبودر آهنگ، بهار و لالجین در مجلس شورای اسلامی گفت: ایران و کشورهای عضو اجلاس نم باید از این فرصت طلایی بدست آمده استفاده کند تا بتوانند در سازمان ملل متحد در راستای تصمیم گیری در جهت دستیابی به اهداف اجلاس به یک همگرایی و هماهنگی برسند. 

وی تصریح کرد: اعضای جنبش نم باید بتوانند با همگرایی که در تهران بدست خواهند آورد فشارهای غرب و شورای عالی امنیت جهانی علیه خود و یا یکی از کشور‌های عضو را کاهش دهند. 

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ در بهارستان بیان کرد: ایران با در اختیار داشتن ریاست دوره‌ای اجلاس نم باید از واقیعت‌های جامعه جهانی رو نمایی کند و دروغ نمایی غربی‌ها را با مواضع شفاف خود به نمایش بگذارد. 

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ د مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که اعضای اجلاس نم اکثریت کرسی‌های سازمان ملل متحد را در اختیار خود دارد، گفت: ایران باید در طول سه سال ریاست اجلاس نم قدرت خود را به دیگر کشور‌ها ی عضو منتقل کند تا انگیزه در آن‌ها نیز ایجاد شود که علیه ظلم و جور قدرت‌های بزرگ به پا خیزند و اجازه ندهند که تنها چند کشور در جهان بر آنان حکومت کنند.

اجلاس نم فرصت طلایی نقشه های آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر