کد خبر: 2652 A

وزیر امور خارجه غنا با تشکر از برگزاری موفقیت آمیز اجلاس عدم تعهد این اجلاس را فرصتی برای طرح موضوعات مهم و منطقه ای و بین المللی دانست.

وزرای خارجه غنا، بنین، مغولستان و وزیر مشاور در امور خارجی امارات در حاشیه نشست وزرای خارجه جنبش عدم تعهد در تهران با علی اکبر صالحی وزیر امورخارجه کشورمان به طور جداگانه دیدار کردند.

به گزارش ایلنا وزرای خارجه غنا، بنین، مغولستان و وزیر مشاور در امور خارجی امارات در حاشیه نشست وزرای خارجه جنبش عدم تعهد در تهران با علی اکبر صالحی وزیر امورخارجه کشورمان به طور جداگانه دیدار کردند.

وزیر امور خارجه غنا با تشکر از برگزاری موفقیت آمیز اجلاس عدم تعهد این اجلاس را فرصتی برای طرح موضوعات مهم و منطقه ای و بین المللی دانست.

وی از ابراز همدردی مقامات کشورمان به دلیل درگذشت رئیس جمهور غنا قدر دانی کرد.

وزیر امور خارجه بنین که کشورش ریاست اتحادیه آفریقا را به عهده دارد از نقش مهم ایران در برگزاری اجلاس عدم تعهد تقدیر و تشکر کرد.

وی خواهان توسعه و گسترش روابط دو کشور ایران و بنین شد.

وزیر امور خارجه ایران با تشکر از حضور بنین در این اجلاس روابط با آفریقا را برای ایران با اهمیت خواند و اظهار امیدواری کرد که تشکیل کمیسیون اقتصادی دو کشور در آینده به توسعه روابط کمک کند.

صالحی در دیدار با وزیر امور خارجه مغولستان، ظرفیت های دو کشور را مورد اشاره قرار داد و از توسعه روابط و ایجاد ارتباط میان مردم دو کشور استقبال کرد.

وی تشکیل کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور را گامی در جهت گسترش روابط دو کشور خواند.

وزیر مشاور در امور خارجی امارات نیز این نشست را حرکتی مهم و فرصتی برای رایزنی درخصوص مسائل مهم منطقه خواند و اظهار امیدواری نمود که با تشریک مساعی و وحدت نظر تصمیمات خوبی اتخاذ گردد.

صالحی اجلاس عدم تعهد را تجلی همکاری و خرد جمعی در طرح موضوعات و مسائل مهم منطقه ای و بین المللی دانست.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر