کد خبر: 2669 A

محمدنبی حبیبی در نشست دبیران حزب موتلفه:

نشست نم‌ بار‌ها از فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌یی ایران حمایت کرده است، این نشانگر موضع مستقل دو سوم از کشورهای جهان در برابر باند مستقر در شورای امنیت سازمان علیه فعالیت‌های هسته‌یی ایران است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: نشست نم‌ بار‌ها از فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌یی ایران حمایت کرده است، این نشانگر موضع مستقل دو سوم از کشورهای جهان در برابر باند مستقر در شورای امنیت سازمان علیه فعالیت‌های هسته‌یی ایران است.

به گزارش گروه ایلنا، ‌ محمدنبی حبیبی که در پایان نشست دبیران حزب موتلفه سخن می‌گفت با اشاره به شکست تلاش‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی در کمرنگ نشان دادن نشست تهران اظهار کرد: میزان مشارکت اعضاء و حضور رهبران جهان در نشست عدم تعهد در تهران فوق‌العاده است و با هیچ یک از نشست‌های قبلی قابل مقایسه نیست، این نشان می‌دهد که در شکل‌گیری هندسه جدید سیاسی در جهان جنبش عدم تعهد نقش مهمی را ایفا می‌کند.

حبیبی ادامه داد: نشست نم‌ بار‌ها از فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌یی ایران حمایت کرده است، این نشانگر موضع مستقل دو سوم از کشورهای جهان در برابر باند مستقر در شورای امنیت سازمان علیه فعالیت‌های هسته‌یی ایران است. امروز تهران یک مرکز بزرگ تصمیم‌گیری در جهان است.

وی افزود: تصمیمات سیاسی و اقتصادی جنبش عدم تعهد در تهران می‌‌تواند اثرگذار باشد و گامی به سوی صلح و برون رفت از بحران‌هایی باشد که دامن‌گیر جوامع صنعتی است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی به کشورهای عدم تعهد توصیه کرد اگر می‌خواهید مستقل از قدرت‌های جهانی حرکت کنید، الگوی نه شرقی نه غربی انقلاب اسلامی را نصب‌العین خود قرار دهید. فقط با راهبرد امام خمینی (ره) می‌توان مستقل از ابرقدرت‌ها، یک زیست انسانی و الهی را تجربه کرد.

حبیبی تصریح کرد: باید از تعهد به ابرقدرت‌ها فاصله گرفت و کشورهای غیرمتعهد به آرمان‌ها و اهداف جنبش عدم تعهد باقی بمانند تا بتوانند به عنوان یک قطب قدرت در جهان ظاهر شوند. اجلاس نم در تهران این فرصت را پدید آورده است که از تجربیات انقلاب در تجدید حیات جنبش عدم تعهد استفاده شود.

وی افزود: امروز ما در سر راه پیچ بزرگ تاریخی و یک نقطه عطف قرار داریم، با اصلاح ساختار شورای امنیت و پذیرش جنبش عدم تعهد به عنوان یک قدرت در جهان می‌توان به سلامت از گردنه و پیچ بزرگ تاریخ امروز عبور کرد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی ابراز امیدواری کرد دستگاه‌ دیپلماسی از ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل ریاست ایران بر جنبش عدم تعهد با سلطه‌طلبی‌آمریکا و دیگر قطب‌های قدرت در جهان به خوبی بهره‌برداری کند.

حبیبی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز شهادت شهیدان باهنر و رجایی و روز مبارزه با تروریسیم بیان کرد: ایران یکی از قربانیان اصلی تروریسم از اشکال گوناگون آن است. هزاران نفر از مردم بی‌گناه ایران به دست کسانی به شهادت رسیدند که مستقیم و غیرمستقیم مورد حمایت آمریکا و غرب بودند.

وی تاکید کرد: دولت و دستگاه قضایی باید امکانی را فراهم آورند تا در جامعه حقوقی جهان، تروریست‌هایی که امروز در پایتخت‌های اروپایی و آمریکایی به راحتی در حال گشت و گذار هستند به پای میز محاکمه مجازات بکشد. قوه قضائیه باید مدعی خون‌های پاکی باشد که برای استقلال، شرف و کرامت ملت ایران به زمین ریخته شد تا درخت تناور انقلاب اسلامی را آبیاری کند.

حبیبی با اشاره به مظلومیت شهید باهنر و شهید رجایی گفت: شهدای شهریور به ویژه شهید رجایی و شهید باهنر پایه‌گذار گفتمان حزب‌الله در برابر گفتمان حزب‌الشیطان در جامعه بودند. شهیدان عراقی، لاجوردی، اندرزگو و شهدای دولت پای‌بندی به ولایت فقیه و مقلد امام (ره) بودن را افتخار خود می‌دانستند. آن‌ها شجاعانه تا مرز شهادت در برابر کفر و الحاد ایستادند تا خطر انحراف در اشکال گوناگون آن رسوا شود.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی همچنین با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با هیات دولت اظهار کرد: بیانات مقام معظم رهبری در این دیدار ارزیابی منصفانه و نقد ناصحانه از عملکرد دولت بود. هیات وزیران باید این ارزیابی را قدر بداند و در پاسخ نقد ناصحانه مقام معظم رهبری در یکسال باقی مانده از فعالیت یا خدمت خود عملکرد شفافی داشته باشند.

وی پرداختن به مسایل اقتصادی و مشکلات معیشتی مردم را از جمله مسائل مهم و مطرح در بیانات مقام معظم رهبری دانست و تصریح کرد: مهار تورم و نقدینگی از طریق مدیریت منابع ارزی و بررسی کردن اقتصاد در راستای اقتصاد مقاومتی مهم‌ترین ماموریت اقتصادی دولت در یکسال باقی مانده خدمت دولت دهم است.

حبیبی تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان در چارچوب برنامه‌های اقتصادی مقاومتی را مهم ارزیابی کرد و افزود: استعمار همیشه از طریق ممنوعیت دسترسی کشورهای جهان سوم به دانش و تکنولوژی جدید سیاست‌های تجاوزگران و استعمار خود را اعمال می‌کردند تقویت شرکت‌های دانش‌بنیاد یک حرکت ضد استعماری و در جهت استعمال بنیان‌های سیاسی، اقتصادی و علمی کشور است.

وی در پایان اعلام کرد: حزب موتلفه اسلامی وظیفه خود می‌داند دولت را در انجام ماموریت‌های یکسال آینده‌ای که مقام معظم رهبری در دیدار با هیات دولت ابلاغ فرمودند، یاری و حمایت کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر