کد خبر: 2782 A

امیر عبدالهیان:

جمهوری اسلامی ایران به این گروه ارتش آزاد پیام قوی داده است که مسئولیت جان این افراد با آنهاست و همچنین به کشورهای حامی این گروه نیز چنین پیامی داده شده است.

معاون عربی آفریقایی وزارت امور خارجه بر سلامت اتباع ایرانی ربوده شده در سوریه تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا مستقردر ستاد خبری اجلاس عدم تعهد، حسین امیرعبداللهیان، معاون عربی آفریقایی وزارت امور خارجه در حاشیه شانزدهمین نشست وزرای خارجه جنبش عدم تعهد در جمع خبرنگاران گفت: بر اساس اخباری که داریم سلامتی همه اتباع ایرانی قطعی است.

امیر عبدالهیان تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران به این گروه ارتش آزاد پیام قوی داده است که مسئولیت جان این افراد با آنهاست و همچنین به کشورهای حامی این گروه نیز چنین پیامی داده شده است.

وی همچنین درباره درخواستی که این افراد در مقابل آزادی اتباع ایرانی دارند نیز اظهار داشت: ربایندگان در خواستی را مطرح نکرده اند و تا کنون تمام تلاش ما معطوف به آزادی آنها بوده است.

معاون عربی آفریقایی وزارت امور خارجه تصریح کرد: مواردی که مطرح می‌شود بیشتر رسانه‌ای بوده و جمهوری اسلامی به عنوان درخواست رسمی چیزی دریافت نکرده است.

وی درباره همکاری ارتش آزاد سوریه با برخی کشورهای همسایه گفت: رایزنی با آنها برای آزادی اتباع‌مان ادامه دارد.

امیر عبدالهیان ادامه داد: گروه موسوم به ارتش آزادی در سوریه خود را یک گروه معارض می‌داند اما علاوه بر رویکرد نظامی فعالیت‌های تروریستی و آدم‌ربایی نیز دارد و سؤال اینجاست که چگونه چنین گروه‌هایی می‌توانند ادعا کنند جایگزین نظام سیاسی سوریه می‌شوند.

معاون عربی آفریقایی وزارت خارجه با اشاره به اینکه معارضه در هر کشوری مبارزه سیاسی را در پیش می‌گیرد، گفت: اینکه معارضان سوریه به جای پیگیری سیاسی به دنبال آدم‌ربایی و قتل عام هستند جای سؤال است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر