کد خبر: 2801 A

عضو هیات دیپلماتیک کنیا در گفت وگو با ایلنا:

زمان آن رسیده است که کشورهای جنبش عدم تعهد، قابلیت و توانایی خود در مقابله با چالش‌های جهانی را اثبات کرده و نشان دهند که در مقایسه با قدرت‌های بزرگ، عملکرد موثرتری خواهند داشت.

عضو هیات دیپلماتیک کنیا، ساز و کار جنبش عدم تعهد را بسیار مهم ارزیابی کرده و تاکید کرد این جنبش با توجه به تعداد اعضای خود قابلیت ایفای نقش مهمی در مسائل جهانی را دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا مستقر در ستاد خبری شانزدهمین نشست کشورهای عضو جنبش عدم تعهد، دیپلمات ارشد کنیا با تقدیر از میزبانی شایسته ایران، گفت که با توجه به این که دو سوم کشورهای جهان عضو این جنبش هستند باید با تلاش بیشتری در مسیر حل و فصل مشکلات جهانی گام بردارند.

وی تاکید کرد که پرداختن به مساله فلسطین و مواضع اسرائیل در برابر فلسطینیان که معمولا با نقض گسترده حقوق بشر همراه است، باید یکی از محورهای نشست جنبش عدم تعهد باشد.

این دیپلمات کنیایی همچنین گفت که جنبش عدم تعهد که بعد از سازمان ملل متحد بیشترین عضو را دارد، می تواند عملکرد مناسبی در زمینه پیدا کردن راهکار دائمی برای مساله فلسطین داشته باشد.

وی افزود که زمان آن رسیده است که کشورهای این جنبش، قابلیت و توانایی خود در مقابله با چالش‌های جهانی را اثبات کرده و نشان دهند که در مقایسه با قدرت‌های بزرگ، عملکرد موثرتری خواهند داشت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر