کد خبر: 2926 A

آرمیتا رضایی نژاد خطاب به سران عدم تعهد:

نشست خبری خانواده شهدای هسته‌ای دیروز در حالی با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی برگزار شد که یسری ابوشادی نماینده سابق مصر در آژانس بین المللی انرژی اتمی، میهمان ویژهٔ این مراسم بود.

مراسم گرامیداشت یاد شهدای هسته‌‌ای روز گذشته در سالن همایش‌های بین المللی صدا و سیما برگزار شد و در این نشست آرمیتا دختر خردسال شهید داریوش رضایی‌نژاد به دو زبان انگلیسی و فارسی خطاب به سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد گفت: ما زنده‌ایم و پای خون پدرانمان ایستاده‌ایم.
به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری نم، نشست خبری خانواده شهدای هسته‌ای دیروز در حالی با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی برگزار شد که یسری ابوشادی نماینده سابق مصر در آژانس بین المللی انرژی اتمی، میهمان ویژهٔ این مراسم بود.

همسر شهید احمدی روشن از تمامی سران و نمایندگان کشورهای عضو جنبش عدم تعهد خواست تا به مبارزه خود با تروریسم ادامه دهند.
در ادامه این نشست همسر شهید رضایی‌نژاد با محکوم کردن تروریسم گفت: ما تروریسم را محکوم می‌کنیم و فرزندان ما آگاه هستند و بسیاری از جمله دختر من آرمیتا شاهد ترور پدرانشان بوده‌اند. پدر آن‌ها بی‌گناه و تنها به این دلیل که در خدمت کشورشان بودند، ترور شدند.
آرمیتا رضایی‌نژاد دختر خردسال شهید داریوش رضایی‌نژاد و علیرضا احمدی روشن پسر خردسال شهید احمدی روشن نیز در این نشست حضور داشتند.
همچنین آرمیتا نیز به دو زبان انگلیسی و فارسی گفت: ما زنده‌ایم و پای خون پدرانمان ایستاده‌ایم.
یسری ابوشادی نماینده سابق مصر در آژانس بین المللی انرژی اتمی ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های شهدای هسته‌ای گفت: ایران باید این گونه اقدامات را از طریق دادگاه‌های بین المللی پیگیری کند.
ابوشادی با تأکید بر محکومیت این گونه جنایات توسط همه کشور‌ها، تصریح کرد: باید با تروریسم در هر جا مقابله شود.
نماینده سابق مصر در آژانس با بیان اینکه وی در سه ماهگی پدر خود را در جنگ با اسرائیل از دست داده، خطاب به همسران و مادران شهدای هسته‌ای گفت: شما قوی هستید و می‌توانید این درد را تحمل کنید و به فرزندانتان دلگرمی بدهید و آن‌ها باید بدانند چه کسانی مسبب این جنایات بودند.
ابوشادی همچنین با اهدای شاخه گل به علیرضا و آرمیتا فرزندان شهدای هسته‌ای تآسف خود را از وقوع چنین اقدامات جنایتکارانه‌ای ابراز کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر