کد خبر: 365 A

معاون خدمات شهری شهرداری تهران اعلام کرد:

ترن‌هایی که جدیدا ترخیص شده‌اند برای میهمانان اجلاس وارد خطوط می‌شوند و کارت‌های VIP نیز برای میهمانان صادر شده و پرسنلی آمادگی لازم برای میزبانی از میهمانان را دارند.

ایلنا: معاون خدمات شهری شهرداری تهران از آغاز ماراتون تهران برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر شانزدهمین اجلاس جنبش عدم تعهد خبر داد.

به گزارش ایلنا، مجتبی عبداللهی در نشست خبری خود با خبرنگاران ضمن بیان این مطلب که اجلاس سران کشورهای عدم تعهد بزرگ‌ترین اتفاق بعد از انقلاب است و هر ۳۶۰ سال یکبار ریاست آن به کشورهای عضو می‌رسد، خاطر نشان کرد: تاکنون بیش از ۴۰ کشور اعلام آمادگی برای حضور در این اجلاس را کرده‌اند و ۹ هزار میزبان که هزار تن آن‌ها خبرنگاران هستند، در اجلاس حضور خواهند داشت.

عبداللهی با اشاره به اقدامات شهرداری تهران برای آماده سازی پایتخت یادآور شد: دو مسیر فرودگاه مهرآباد و فرودگاه امام خمینی (ره) از مسیرهای اصلی اجلاس محسوب می‌شوند، همچنین اتوبان چمران نیز از مسیرهای پرتردد میهمانان اجلاس است.
وی با تاکید بر تلاش همیشگی مدیریت شهری برای پاکیزگی و زیبایی پایتخت اضافه کرد: در زمان برگزاری اجلاس برخی مشکلات به جهت میزبان بودن زود‌تر از همیشه رفع می‌شود.

معاون خدمات شهری شهردار تهران با اشاره به اینکه مسیر فرودگاه امام خمینی به سمت تهران تا محل اجلاس به طور ۳۶۰ درجه فیلمبرداری شده است، گفت: تمام عیوب و مشکلات سطح خیابان‌ها شناسایی و درصدد برطرف کردن آن هستیم، همچنین تبلیغات اجلاس به سه زبان عربی، فارسی و انگلیسی در طول مسیر نصب می‌شود. همچنین پرچم ۱۲۰ کشور عضو خریداری شده و احتمال دارد در میدان آزادی نصب شود.
عبداللهی با اشاره به ساماندهی اطراف تمامی هتل‌های مورد استفاده در این اجلاس تصریح کرد: اطراف برج میلاد و تمامی هتل‌های پایتخت زیباسازی و فضای سبز آن‌ها ساماندهی می‌شود.

وی از نصب سازه‌هایی با محتوای خلیج فارس، آرم اجلاس تهران، انرژی هسته‌ای و پرچم ایران در ارتفاع بلند خبر داد و افزود: فرش گل با طراحی آرم اجلاس در محوطه سالن سران ایجاد خواهد شد. همچنین مسیر اتوبان امام خمینی (ره) تا پایتخت و داخل فرودگاه مهرآباد نیز فضای سبزش به مدیریت شهرداری تهران ساماندهی می‌شود.

به گفته معاون شهردار تهران تابلو‌ها و رنگ آمیزی مغازه‌هایی که در مسیر اجلاس قرار دارد، ساماندهی می‌شود و تمامی اتوبان‌ها لکه گیری و برخی از اتوبان‌هایی که در مسیر اجلاس قرار دارند، روکش آسفالت می‌شود که در مجموع ۴۰ هزار تن آسفالت در این مدت برای ساماندهی بزرگراه‌های پایتخت مورد استفاده قرار می‌گیرد.
عبداللهی با اشاره به آمادگی شرکت بهره برداری متروی تهران گفت: ترن‌هایی که جدیدا ترخیص شده‌اند برای میهمانان اجلاس وارد خطوط می‌شوند و کارت‌های VIP نیز برای میهمانان صادر شده و پرسنلی آمادگی لازم برای میزبانی از میهمانان را دارند.

وی از بکارگیری ۵۰ اتوبوس تندرو در اتوبان چمران تا زمان برگزاری اجلاس خبر داد و افزود: منطقه ۱، ۲، ۳، ۵، ۶، ۷، ۹، ۱۰، ۱۱، ۱۲، ۱۷، ۱۸ و ۱۹ در برگزاری اجلاس مدیریت شهری کمک می‌کنند.

معاون شهردار تهران در خصوص زمان آغاز جمع آوری متکدیان پایتخت در زمان برگزاری اجلاس گفت: بحث جمع آوری متکدیان و دست فروشان پیش از این نیز در دستور کار شهرداری قرار گرفته بود و مسئولیت آن به اداره کل خدمات شهری واگذار شده بود و با توجه به اینکه امسال شورای شهر تهران بودجه‌ای در این رابطه پیش بینی کرده، ما پیش از این نیز جمع آوری دست فروشان، گدایان و شبه گدایان را در دستور کار قرار داده بودیم که در زمان اجلاس با شدت بیشتری دنبال می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر