کد خبر: 366 A

سفیر هند در ایران تاکید کرد؛

اجلاس سران جنبش عدم تعهد در تهران در شرایطی برگزار می‌شود که جهان و منطقه شاهد تحولات فراوان و مسایل و مشکلات زیادی هستند و به همین دلیل، اجلاس تهران بسیار به موقع و در شرایط حساس برگزار می شود.

ایلنا: سفیر هند در تهران تأکید کرد که کشورش در عالیترین سطح در اجلاس سران جنبش عدم تعهد در تهران شرکت خواهد کرد.

به گزارش ایلنا، «دی پی سریواستاوا» روز چهارشنبه در حاشیه مراسم بزرگداشت (شصت و پنجمین سالروز استقلال هند) که در سفارتخانه این کشوربرگزار شد، اظهار داشت که «مان موهان سینگ» نخست وزیر هند در اجلاس سران جنبش غیرمتعهد‌ها در تهران حضور می‌یابد و اس.‌ام. کریشنا» وزیر امورخارجه این کشور نیز در نشست وزیران خارجه جنبش در تهران شرکت خواهد کرد.

سریواستاوا درخصوص اهمیت اجلاس تهران، گفت: اجلاس سران جنبش عدم تعهد در تهران در شرایطی برگزار می‌شود که جهان و منطقه شاهد تحولات فراوان و مسایل و مشکلات زیادی هستند و به همین دلیل، اجلاس تهران بسیار به موقع و در شرایط حساس برگزارمی شود.

نماینده ارشد دولت هند در تهران افزود: بدون تردید اجلاس تهران می‌تواند فرصت مناسبی برای رایزنی‌های مفید و ارائه راهکارهای مناسب برای حل مسایل منطقه‌ای و جهانی باشد.

سریواستاوا همچنین روابط کنونی هند و جمهوری اسلامی ایران را در تمام زمینه‌ها بسیار خوب و دوستانه توصیف کرد و درباره روابط تجاری دو کشور، گفت: حجم مبادلات تجاری میان ایران و هند در سال گذشته بالغ بر ۱۶ میلیارد دلار بود که حدود ۱۳ و نیم میلیارد دلار آن مربوط به صادرات ایران به هند و دو و نیم میلیارد دلار هم سهم صادرات هند به ایران بوده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر