کد خبر: 367 A

معاون امور مطبوعاتی تاكید كرد:

من معتقدم برگزاری اجلاس فراتر از دیپلماسی رسمی و رایج است که امروزه در کشورمان شاهد آن هستیم.

معاون امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر حضور پررنگ رسانه‌ها در اجلاس سران جنبش غیرمتعهدها تاكید كرد.به گزارش ایلنا، محمدجعفر محمدزاده اظهار كرد: رسانه‌های بیگانه به بهانه‌های مختلف و ایجاد حاشیه‌های نامطلوب برای اجلاس سعی در تشویش اذهان عمومی در سطح بین‌المللی را دارند. نظام سلطه، نظامی است که مقابل اسلام و ارزشهای والای انسانی و الهی قد علم کرده و سه ضلع تشکیل دهنده آن قدرت و ثروت، لابی صهیونیستی و رسانه است.


او ادامه داد: این سه ضلع هر کدام به گونه ای با یکدیگر مرتبط و به یک سرمنشاء ختم می‌شوند، به عنوان مثال صاحبان رسانه‌های بزرگ دنیا یا قدرتمندان دنیا هستند یعنی صاحبان زور.


وی اظهار كرد: بیش از 70 تا 80 درصد ثروت و سرمایه بورس جهان و بورس وال استریت متعلق به صهیونیست‌های یهودی است. بنابراین ارتباط صهیونیست، رسانه و قدرت و ثروت در جهان با این معادله روشن است. بحث انحصار رسانه‌یی و شکستن این انحصار از مدتها پیش طراحی شده و در این بین اصحاب رسانه وظیفه خطیری در انعکاس اخبار اجلاس خواهند داشت.


معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان كرد: من معتقدم برگزاری اجلاس فراتر از دیپلماسی رسمی و رایج است که امروزه در کشورمان شاهد آن هستیم. از آنجا که در مدت برگزاری اجلاس و حتی هم اکنون که هیاتهای پیشرو در حال سفر به ایران هستند، مطبوعات رصد می شوند و در عرف دیپلماسی این است که وقتی سران یک کشوری می خواهند سفر کنند از یک ماه قبل سفارت خانه‌ها اوضاع آن کشور را مخابره می‌کنند، بنابراین لازم است نمایی مناسب از حضور کشورها را در رسانه‌های ایران منعکس کنیم.


وی در ادامه از ستاد برگزاری اجلاس خواست تا امکانات مناسب را برای خبرسازی در اختیار رسانه‌ها قرار دهد تا فضای مثبتی در کشور ایجاد و با ارتباطی که با سایر کشورها برقرار شده است هر روز شاهد تولید ده‌ها خبر درخصوص اجلاس باشیم.

پایان پیام


وی اضافه کرد: برگزاری اجلاس کاری ملی است که نه تنها منافع آن به ملت ایران بلکه به همه جهان اسلام و همه آزادی خواهان جهان برمی‌گردد و نقطه مقابل نظام سلطه است که انشاالله جمهوری اسلامی ایران از این فرصت و فضا استفاده مناسب را کرده و حق مطلب ادا شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر