کد خبر: 765 A

در آستانه برگزاری اجلاس عدم تعهد انجام می‌شود؛

طراحی، ساخت و نصب مجسمه با عنوان خلیج فارس و صلح از دیگر فعالیت‌های سازمان زیباسازی برای بهبود کیفیت منظر شهر تهران است.

سازمان زیباسازی شهر تهران با شستشو، مرمت و بازسازی نقاشی‌های دیواری، تهران را برای برگزاری شانزدهمین اجلاس سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد آماده می‌کند.

به گزارش ایلنا، سید محمدجواد شوشتری ـ مدیرعامل سازمان زیباسازی با اعلام این خبر گفت: اداره نقاشی سازمان زیباسازی برای حذف و پاکسازی آلودگی‌های بصری در مسیرهای تردد مهمانان اجلاس، بهینه سازی ۱۸ پل سواره رو در مسیر تجریش تا بهشت زهرا (س) و طراحی و اجرای ۱۰۰۰ متر مربع نقاشی دیواری را در دستور کار خود قرار داده است.

وی با بیان اینکه حذف و پاکسازی نقاشی‌های دیواری سطح شهر توسط انجمن هنرمندان نقاشی ایران انجام می‌شود، ‌ادامه داد: ارائه فهرست نقاشی‌های دیواری نامناسب به مناطق برای حذف و پاکسازی آن یکی دیگر از فعالیت‌های سازمان به همین منظور است.

شوشتری با بیان اینکه سازمان زیباسازی به منظور اجرای مناسب و سریع مسیر تردد اجلاس، انتخاب و معرفی مجریان نقاشی دیواری به مناطق را انجام داده است، افزود: طی بازدید اولیه از مسیر تردد، دیوار‌ها و پل‌هایی که پتانسیل طراحی و اجرای نقاشی دیواری دارند، شناسایی شد.

به گفته او برای تسریع در روند پاکسازی، لیست دیوارهای شناسایی شده به مناطق ۲۲ گانه ارسال شد که اجرای این پروژه با تعامل و همکاری مناطق صورت گیرد.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به اینکه انتخاب و معرفی مجریان نقاشی دیواری و مجریان حذف و پاکسازی از دیگر اقدامات اداره نقاشی برای تسریع روند آماده سازی تهران بود، گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته ۱۷ هزار و ۷۰۰ مترمربع دیوار و پل که پتانسیل طراحی و نقاشی دیواری دارند، شناسایی شده است.

شوشتری با تاکید بر اینکه عمده فعالیت‌های اداره نقاشی دیواری در مسیر تردد به سمت محل برگزاری اجلاس صورت می‌گیرد، ‌ادامه داد: طبق بررسی‌های صورت گرفته از سوی اداره نقاشی، ۱۴۰۰۰ مترمربع نقاشی دیواری که نیاز به حذف و پاکسازی دارند، شناسایی شده است.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران، طراحی نقاشی‌های دیواری با مضمون «صلوات» با تکنیک ماندگار و نیمه ماندگار، کاشی شکسته و اکریلیک را از دیگر فعالیت‌های سازمان زیباسازی برای آماده سازی تهران برای برگزاری اجلاس سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در تهران دانست.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر