کد خبر: 103358 A

جو فوتبال را باید تمیز کنیم؛

باید آدم‌هایی که بویی از فوتبال نبرده‌اند را کنار بگذاریم و جو فوتبال را تمیز کنیم چون فوتبال ما خیلی کثیف شده و دنبال زد و بند هستند.

پیشکسوت فوتبال ایران گفت: دربی 77 در لحظاتی که بازی سرعت پیدا می‌کرد، خوب بود.

اصغر شرفی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: از نظر من دربی تهران یک بازی ملی است و بحث استقلال و پرسپولیس نیست. دردربی 77 در لحظاتی که بازی سرعت پیدا می کرد، شاهد دیدار خوبی بودیم اما احتیاط 2 تیم بالا بود چون مربیان و بازیکنان تحت فشار بسیار زیادی قرار داشتند به همین دلیل نیمه اول کسل کننده بود اما واقعیت فوتبال ما همین است.

وی افزود: استقلال در این بازی تجربه بالایی داشت و پرسپولیس نیروی جوانی را در اختیار گرفته بود. نمی دانم مهاجمان 2 تیم چرا در این بازی کاری نکردند و به همین دلیل قوچان نژاد از یک فوتبال درجه 3 اروپا می آید فیکس تیم ملی می شود. در مجموع دربی 77 یک بازی فیزیکی بود اما فوتبال امروز سرعت است و فوتبالی که گل نداشته باشد، جذاب نمی شود. فکر می کنم مساوی برای 2 تیم بهتر بود چون تبعات شکست برای آنها خیلی سنگین است.

شرفی در پایان گفت: نمی شود گفت که کیفیت دربی پایین بود. در کل این بازی به لحاظ فنی اشکالی نداشت اما احتیاط زیاد دست و پای بازیکنان را بسته بود و هافبک ها اجازه نفوذ به حریف را نمی‌دادند و فضاسازی خیلی کم بود و حتی اجازه شوت زنی به یکدیگر را هم نمی دادند. در این بازی جنگهای دیدنی را شاهد بودیم اما فوتبال ما خیلی باید کار کند و باید آدم‌هایی که بویی از فوتبال نبرده‌اند را کنار بگذاریم و جو فوتبال را تمیز کنیم چون فوتبال ما خیلی کثیف شده و دنبال زد و بند هستند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر