کد خبر: 37009 A

بهروان همچنان عضو هیات رئیسه است؛

رییس فدراسیون فوتبال تاکید کرد که مهدی تاج بعد از انتخاب به عنوان سرپرست سازمان لیگ از هیات مدیره باشگاه پرسپولیس استعفا خواهد کرد.

رییس فدراسیون فوتبال تاکید کرد که مهدی تاج بعد از انتخاب به عنوان سرپرست سازمان لیگ از هیات مدیره باشگاه پرسپولیس استعفا خواهد کرد.

به گزارش ایلنا، علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال گفت: در جلسه آتی هیات رئیسه فدراسیون زمان مجمع را تعیین و پس از آن در مجمع، درباره انتخابات فدراسیون بحث‌وبررسی خواهیم کرد. مصمم هستم که انتخابات فدراسیون را هر چه زودتر برگزار کنم.

رییس فدراسیون فوتبال در خصوص کناره‌گیری بهروان از ریاست سازمان لیگ برتر فوتبال و انتخاب مهدی تاج به عنوان سرپرست موقت این سازمان گفت: در مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال بهروز منتقمی به عنوان کاندیدای نایب رییسی دوم فدراسیون رای نیاورد و انتخاب نایب رییس دوم به مجمع بعدی موکول شد. پس از برگزاری مجمع جدید، هیات رییسه فدراسیون بهروان را پیشنهاد داد و ما هم آن را به رای گذاشتیم و در نتیجه‌ او به عنوان رییس سازمان لیگ انتخاب شد.

وی درادامه بیان کرد: پس از انتخاب بهروان به عنوان رئیس سازمان لیگ برتر، سازمان بازرسی کل کشور به دلیل بازنشسته بودن وی، این انتخاب را درست ندانست و در نهایت بهروان با احترام به قانون، از این سمت کناره‌گیری کرد.

کفاشیان ادامه داد: بهروان اکنون به عنوان نماینده هیات‌های فوتبال همچنان عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال است. ایرادی که سازمان بازرسی به کار وی گرفته بود، این بود که او نمی‌تواند کار اجرایی انجام دهد و به همین دلیل به عنوان نماینده هیات‌ها به کارش در فدراسیون ادامه خواهد داد.

رییس فدراسیون فوتبال در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا تاج با مشکلی مشابه بهروان روبه‌رو هست یا خیر، گفت: تاج مشکل دو شغله یا بازنشسته بودن را ندارد، چون کارش آزاد است و از این نظر هیچ مشکلی ندارد. قرار است وی از هیات مدیره پرسپولیس کناره‌گیری کند، چون نمی‌تواند همزمان در سازمان لیگ و پرسپولیس باشد. رییس سازمان لیگ برتر حتما نباید نایب رییس دوم فدراسیون فوتبال باشد ولی ما می‌توانیم در مجموع بعدی مهدی تاج یا هر فرد دیگری را به عنوان کاندیدای نایب رییسی دوم پیشنهاد دهیم و این مجمع تصمیم می‌گیرد که چه کسی را معرفی کند. فعلا تاج به عنوان سرپرست سازمان لیگ کارش را شروع می‌کند و در اولین اقدام مجمع سازمان لیگ را تشکیل خواهیم داد. به زودی جلساتی را هم با هیات‌های فوتبال و اعضای مجمع خواهیم داشت که هم درباره سازمان لیگ تبادل نظر و هم درباره انتخابات فوق العاده فدراسیون تصمیم‌گیری کنیم.

فدراسیون فوتبال مهدی تاج لی کفاشیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر