کد خبر: 39828 A

مهدی رحمتی بی‌انگیزه شده بود؛

متاسفانه فقط درگیری‌های دربی‌ سال 79 در ذهن هواداران مانده/علی پروین لباس ورزشی می‌پوشید و اعلام می‌کرد تمرین بدون قلم‌بند باشد و هر کسی هم نمی‌تواند تمرین را ترک کند.

پیشکسوت فوتبال کشورمان با اشاره به خداحافظی سید مهدی رحمتی از دروازه‌بانی تیم ملی گفت: رحمتی بی‌انگیزه شده بود و تشخیص داده از تیم ملی خداحافظی کند.

پایان رأفت در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درخصوص حضور دانیال داوری دروازه‌بان ایرانی شاغل در بوندس لیگا با بیان این مطلب افزود: من شنیده‌ام داوری دروازه‌بان خوبی است و در رقابت‌های بوندس لیگای 2 عملکرد قابل قبولی دارد و رحمتی نیز بعد از سال‌ها حضور در تیم ملی بی‌انگیزه شده و به مانند فرهاد مجیدی از تیم ملی خداحافظی کرد، البته شاید رحمتی دلایل دیگری هم برای خداحافظی داشته باشد که من از آن اطلاعی ندارم.

بازیکن سابق پرسپولیس در خصوص دربی 76 که روز جمعه هفته جاری برگزار خواهد شد، گفت: شرایط دو تیم خوب است، البته از لحاظ جدولی نمی‌گویم چراکه استقلال در صدر است و ملی‌پوشان خوبی را هم در اختیار دارد، اما تیم پرسپولیس هم از زمانی که یحیی گل‌محمدی سرمربیگری تیم را بر عهده گرفته، روند رو به رشدی داشته، ضمن اینکه از گذشته حساسیت خاصی برای این بازی وجود داشت و الان هم وجود دارد.

این پیشکسوت باشگاه پرسپولیس درخصوص اینکه دربی‌های چند سال اخیر به مانند گذشته جذاب نیست، تاکید کرد: در گذشته بازیکنان بزرگی در هر دو تیم بازی می‌کردند و تماشاگران به مراتب بازی‌های بهتری را نسبت به دربی‌های کنونی می‌دیدند، جالب است بدانیم در آن مقطع که ما در پرسپولیس بودیم حتی در تمرینات هم بسیار جدی کار می‌کردیم و در مقاطعی می‌شد که خود علی پروین هم تعجب می‌کرد.

وی افزود: در یک جلسه از تمرین خود علی پروین هم لباس ورزشی می‌پوشید و اعلام می‌کرد تمرین بدون قلم‌بند باشد و هر کسی هم که نمی‌تواند در چنین شرایطی تمرین کند، تمرین را ترک کند. به هر حال در آن مقطع بازیکنان شرایط خاصی داشتند و همگی دارای فیزیک قوی و گردن کلفت بودند.

رأفت اضافه کرد: علی پروین تاکید داشت استقلال و پرسپولیس فقط باید در برابر هم شکست بخورند و نباید به همین راحتی مقابل سایر تیم‌ها نتیجه را واگذار کنند، در آن مقطع هم وضعیت چمن استادیوم آزادی افتضاح بود و گاها بازی‌ها در ورزشگاه تختی برگزار می‌شد، اما در حال حاضر خوشبختانه وضعیت چمن استادیوم عالی شده و ما امیدواریم روز جمعه یک بازی زیبا از سوی هر دو تیم شاهد باشیم. یک بازی که در شأن دربی فوتبال ما باشد تا این مسابقه که در بسیاری از کشورهای خارجی نیز پخش می‌شود نشان دهد سطح فوتبال ما بالا رفته است.

این بازیکن پیشکسوت پرسپولیس درخصوص دربی سال 79 که با درگیری او و پرویز برومند همراه شده بود، گفت: برومند بعد از آن ماجرا از من عذرخواهی کرد و من بارها او را بخشیده‌ام. در آن مسابقه نکات مثبت زیادی وجود داشت، از جمله اینکه 4 گل رد و بدل شد و 16 بازیکن ملی‌پوش در آن مقطع عضو دو تیم بودند اما متاسفانه فقط درگیری‌های آن مسابقه در ذهن هواداران مانده، ولی باید بگویم پرویز از دوستان خوب من است و امروز هم در تیم پارسه بازی می‌کند.

وی با اشاره به پخش مستندی درخصوص دربی سال 79 و درگیری وی با برومند گفت: تلویزیون یکسری مستندات را درخصوص مسابقات دربی تهیه کرده بود و دربی سال 79 و سوژه درگیری من با برومندم در همین راستا بود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر