کد خبر: 67232 A

آقایان از حضورم در پرسپولیس واهمه داشتند؛

دوستان گویا فراموش كرده‌اند كه فاكتور داشتن یك شخصیت خوب قبل از هر چیزی صداقت، وفای به عهد و اخلاق است كه متاسفانه آن‌ها هیچ یك را رعایت نكردند.

حسین عبدی دلیل عدم حضورش در كادر فنی این تیم در میانه‌های فصل را ترس و واهمه مربیان این تیم دانست.

حسین عبدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در رابطه با چرایی عدم حضورش در ترکیب کادر فنی پرسپولیس در میانه‌های لیگ برتر گفت: در همان زمان که مدیران پرسپولیس در این خصوص با من وارد مذاکره شدند از آنها خواستم فلسفه همکاری‌ام با کادر فنی این تیم را تشریح کنند و من بیش از 2 هفته با مدیران این باشگاه و کادر فنی جدید به مذاکره پرداختم و در نهایت به آنها گفتم اگر قرار است من کمکی به پرسپولیس کنم با تمام وجود آماده‌ام ولی اگر یک صندلی در نیمکت پرسپولیس خالی است و به هر دلیلی می‌خواهید آن را به وسیله من پر کنید بنده آدمی نیستم که بخواهم به این سبک با تیمی کار کنم.

وی افزود: پس از این مذاکرات دو هفته‌ای و توافقی که بین دو طرف انجام شد بنده به خاطر کاری که در امارات داشتم و همچنین پروژه‌ای که در مورد پایه‌های انگلستان آغاز کرده بودم باید در سفری دو هفته‌ای به این دو کشور برخی مشکلات خود را حل می‌کردم و پس از آن قرار بود به کادر فنی پرسپولیس اضافه شوم و حتی رویانیان هم شب بعد از توافق‌مان در برنامه 90 اعلام کرد حسین عبدی به کادر فنی ما اضافه شده اما برای انجام برخی کارها قرار است 15 روز از ما مرخصی گرفته و کارهای عقب افتاده‌اش را انجام دهد.

مربی اسبق پرسپولیس تصریح کرد: بعد از همه توافقات مالی و اجرایی من راهی امارات شدم ولی بعد از چند روز در روزنامه‌ها خواندم آقایان با بگوویچ برای حضور در پرسپولیس به مذاکره پرداخته‌اند که موضوع را از سرپرست این تیم پرسیدم و او در جواب بعد از یک بار که منکر این قضیه شد به من گفت سرمربی تیم گویا می‌خواهد با بگوویچ كار كند. متاسفانه دوستان در این مورد كاملا غیر حرفه‌ای و غیر اخلاقی عمل كردند و در آن برهه من را شوكه كردند. متاسفانه آقایان در رفتار و كردار خود صداقت نداشتند و همین عامل باعث شد برای حضور در كادر فنی پرسپولیس به ایران برنگردم.

عبدی با اشاره به اینكه گویا دوستان از حضور من در كادر فنی پرسپولیس واهمه و ترس داشتند، افزود: اخلاقی‌ترین كار این بود كه حداقل رویانیان و دوستانش 5 روز زودتر به من خبر می‌دادند قصد همكاری با بنده را ندارند تا حداقل با دوستانم در امارات و انگلستان قطع همكاری نكنم. هر چند اكنون بسیار خوشحالم این اتفاق نیفاد چون همانطور كه همه دیدیم آقایان حتی تحمل كار با بگوویچ را هم نداشتند.

این پیشكسوت پرسپولیس با تاكید بر اینكه از رفتار رویانیان و گل‌محمدی بسیار ناراحت و غمگین است، گفت: در همان زمان من مصاحبه‌ای در این خصوص كردم و آقایان مدعی شدند با این مصاحبه شخصیتم را نشان دادم ولی دوستان گویا فراموش كرده‌اند فاكتور داشتن یك شخصیت خوب قبل از هر چیزی صداقت، وفای به عهد و اخلاق است كه متاسفانه آنها هیچ‌یك را رعایت نكردند.

وی افزود: به نظرم در فوتبال ما رسم است هر كسی صداقت بیشتری داشته باشد در مظان اتهام بیشتری هم قرار بگیرد. دوستان از حضور من احساس خطر كردند ولی آنها گویا نمی‌دانستند من در طول تمام مدتی كه در پرسپولیس بودم هیچ‌گاه قواعد بازی را بر هم نزده و كاری خلاف اخلاق نكرده‌ام.

عبدی در ادامه به بحث خداحافظی مهدی مهدوی‌كیا اشاره كرد و گفت: واقعا متاسفم چنین چیزهایی را در این فوتبال می‌بینم. در مورد مهدی حداقل كار ممكن این بود كه اجازه می دادند او تا آخر فصل در پرسپولیس بماند و به كارش ادامه دهد. من زمانی عقیده داشتم نباید در كار مربی كه فعالیت می‌كند دخالت كرد اما این روزها اتفاقات و اشتباهات آنقدر زیاد شده كه احساس می‌كنم همه به این موضوع باید ورود كنند.

وی تصریح كرد: در موضوع خداحافظی مهدوی‌كیا به نظرم نه درست برخورد شد، نه درست آنالیز شد و نه مدیریت صحیحی صورت گرفت. مهدی از 17 سالگی به پرسپولیس آمد و در همه این مدت چیزی جز موفقیت و پیروزی برای این تیم حتی در روزهایی كه به آلمان رفت، نداشت.

عبدی به اتفاقات شبی كه مهدوی‌كیا در برنامه 90 گریه كرد اشاره داشت و افزود: این قضیه برای شخص من بسیار تلخ بود و ای كاش قدری بهتر در این زمینه مدیریت می‌شد، با این حال همیشه اعتقاد دارم همه یك روز به این فوتبال می‌آییم و یك روز هم باید برویم اما چه بهتر كه بتوانیم جایگاه افراد را در زمان رفتن‌شان در نظر بگیریم.

مربی اسبق پرسپولیس در رابطه با شانس قهرمانی این تیم در جام‌حذفی، گفت: خیلی خوشحالم پرسپولیس توانسته خودش را به این مرحله برساند و از صمیم قلب آرزو می‌كنم بتواند قهرمان این مسابقات شود، اما باید در نظر گرفت كه سپاهان شرایط خاصی دارد و آنها نیز به هر شكلی باید قهرمان جام حذفی شوند.

وی در پایان متذکر شد: من فكر می‌كنم هر دو تیم بازی فوق‌العاده سختی داشته باشند اما امیدوارم هر تیمی كه لیاقت قهرمانی دارد قهرمان این جام شود.

پرسپولیس حسین عبدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر