کد خبر: 67538 A

خودم را ایرانی - آلمانی می‌دانم؛

دروازبان ایرانی الاصل تیم فوتبال اینتراخت برانشویگ تاکید کرد که ایران هنوز هم یکی از شانس‌های صعود به جام جهانی 2014 است.

دروازبان ایرانی الاصل تیم فوتبال اینتراخت برانشویگ تاکید کرد که ایران هنوز هم یکی از شانس‌های صعود به جام جهانی 2014 است.

به گزارش ایلنا، دانیل داوری که دوشنبه شب با برنامه 90 گفت و گو می‌کرد در ابتدا با اشاره به اینکه هنوز نمی‌تواند فارسی صحبت کند، اظهار کرد: من زمانی که بچه بودم یکبار به ایران رفته بودم و یکبار هم برای بازی اخیر تیم ملی به ایران سفر کردم. البته در این مدت سعی کرده‌ام زبان فارسی را یاد بگیرم، حضور در ایران تجربه خوبی داشت و خیلی از چیزها را یاد گرفتم. از حالا به بعد هم بیشتر می‌خواهم بیاموزم.

وی درباره اینکه پیش از این به ایران سفر داشته اظهار داشت: زمانی که کودک بودم یکبار به ایران آمدم. برای بازی با کویت هم که به اردوی تیم ملی در دبی رفتم.

دروازه بان ایرانی تیم برانشویگ درباره علاقه‌اش به غذاهای ایرانی گفت: قورمه سبزی را بسیار دوست دارم. پدرم غذاهای ایرانی را خیلی خوب درست می‌کند.

داوری در مورد اینکه خود را ایرانی یا آلمانی می‌داند تصریح کرد: این سئوال سختی است. من در آلمان بزرگ شدم اما طبیعی است که خودم را ایرانی هم می‌دانم. پدرم ایرانی است و با خصوصیات رفتاری ایرانی‌ها آشنا هستم. در واقع خودم را چندفرهنگی می‌دانم.

این دروازه بان ملی‌پوش افزود: از یک سال پیش کلاس رفته‌ام تا بتوانم فارسی صحبت کنم. در آلمان هم چند دوست ایرانی دارم ضمن آنکه با اشکان دژاگه هم در ارتباط بودم.

وی درباره نخستین حضورش در اردوی تیم ملی فوتبال خاطر نشان کرد: تجربه بسیار خوبی بود. ابتدا مضطرب بودم چراکه کسی را نمی‌شناختم و در کشور بیگانه بودم اما به مرور روحیه جدیدی پیدا کردم و فوتبال جدید برایم بسیار مهیج بود. توانستم خودم را با شرایط وفق دهم و با بقیه بازیکنان هم خوب بودم به گونه‌ای که بعد از بازی دوست نداشتم به خانه برگردم.

دروازه بان تیم ملی در مورد نحوه ارتباط با بازیکنان این تیم گفت: بیشتر با بازیکنان انگلیسی صحبت می‌کردم، سپس اشکان دژاگه به اردو آمد و صحبت‌ها را به آلمانی برایم ترجمه می‌کرد. بیشتر بازیکنان هم انگلیسی بلد بودند و مشکلی نبود.

داوری درباره نیمکت نشینی‌اش در تیم برانشویگ تصریح کرد: دلیل این موضوع را باید از مربی تیم سوال کنید. مربی در این باره با من صحبت کرد و گفت که پتکوویچ به دلیل تلاشی که در تمرینات دارد حقش است تا بازی کند و به نظر من هم خواسته درست و به حقی بود. فصل طولانی است و من هم جزئی از تیم هستم و بی‌تردید برای این موضوع بدخلقی نخواهم کرد.

وی افزود: در این فصل 28 بازی انجام دادم و فصل خوبی داشته‌ام. کوتاه نخواهم آمد و برای بازی‌های بعدی بیشتر تلاش می‌کنم.

دروازه بان تیم ملی فوتبال درباره اینکه حضور در تیم ایران برای بازی با کویت سبب افت او شده تاکید کرد: خیر، برعکس اعتمادبه‌نفس بیشتری پیدا کردم و با روحیه بهتری به آلمان بازگشتم چون دعوتم به تیم ملی تاییدی بر عملکرد من بود.

داوری در مورد ادعای نشریه کیکر که باشگاه برانشویگ برای حضور در بوندس‌لیگا به دنبال یک دروازه بان آینده دار است، گفت: من نمی‌دانم. در روزنامه‌ها خیلی چیزها می‌نویسند. این حق باشگاه است که هر دروازه بانی می‌خواهد جذب کند و من هم به عنوان بازیکن باید خوب کار کنم تا خودم را ثابت کنم.

وی درباره شانس تیم ایران برای رفتن به جام جهانی گفت: تمام سعی خود را انجام می‌دهیم. 3 بازی دیگر داریم. تحت فشار هستیم و باید در اولین بازی حتما پیروز شویم. معتقدم شانس خوبی برای صعود به جام جهانی داریم.

داوری در مورد اینکه فکر موفقیت با تیم باشگاهی خود برای رسیدن به بوندس‌لیگا و امکان حضور در جام جهانی را تا چند ماه پیش داشته یا نه تصریح کرد: نه از قبل نمی‌شد این مسئله را حدس زد که همه چیز تا این اندازه خوب پیش برود. با این حال هر کسی امیدوار است این راه را طی کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر