کد خبر: 74562 A

آنقدر حرف زدم از خودم بدم می‌آید؛

اگر لیگ 16 تیمی باقی بماند خیلی از استان‌ها و تیم‌هایی كه شرایط ایده‌آلی برای حضور در لیگ برتر دارند باید پشت خط بمانند.

مدت‌هاست صحبت از 18 تیمی شدن لیگ برتر به میان می‌آید اما در این خصوص صداهای مخالفی هم به گوش می‌رسد و باید منتظر ماند و دید چه کسانی برنده این مسابقه خواهند بود.

به گزارش ایلنا، مهدی تاج سرپرست سازمان لیگ عزم خود را برای 16 تیمی كردن لیگ برتر جزم كرده اما از گوشه و كنار صحبت‌هایی مبنی بر 18 تیمی شدن لیگ سیزدهم به گوش می‌رسد. این در شرایطی است كه بهترین موقعیت برای تیم‌هایی كه سقوط كرده اند فراهم خواهد شد.

رئیس اتحادیه باشگاه‌های فوتبال در این خصوص به خبرنگار ایلنا گفت: در خصوص 18 تیمی شدن لیگ برتر آنقدر در رسانه‌ها صحبت كرده‌ام كه دیگر از خودم بدم می‌آید. آنها می‌گویند امكانات كافی برای 18 تیمی شدن نداریم، اگر لیگ 16 تیمی باقی بماند 36 بازی از لیگ برتر كسر خواهد شد و این می‌تواند بر لیگ‌های دسته اول و دوم نیز تاثیر بگذارد.

وی در پاخ به این سوال كه کم شدن تعداد تیم‌های لیگ برتر چه تاثیری بر تیم ملی خواهد داشت و كی‌روش با 18 تیمی شدن لیگ مخالف است، گفت: كی‌روش برای اینكه فرصت كافی برای تیم ملی داشته باشد این موضوع را عنوان كرده و اگر ما به جام‌جهانی برویم باشگاه‌ها بازی نخواهند داشت و اگر خدایی ناكرده به جام جهانی صعود نكنیم روال عادی خود را طی خواهد كرد.

عزیز الله محمدی در مورد اینكه آیا تیم‌ها موافق این موضوع هستند یا خیر به ایلنا گفت: وقتی 17 تیم لیگ برتری و 20 تیم لیگ یك و چندین هئیت استان‌ها درخواست 18 تیمی شدن لیگ برتر را دارند چرا نباید این اتفاق بیافتد. اگر لیگ 16 تیمی باقی بماند خیلی از استان‌ها و تیم‌هایی كه شرایط ایده‌آلی برای حضور در لیگ برتر دارند باید پشت خط بمانند.

رئیس اتحادیه باشگاه‌های فوتبال در مورد صحبت‌های كفاشیان كه باید این موضوع كارشناسی بیشتری شود، گفت: ما هم درخواست كرده‌ایم این بحث را بیشتر كارشناسی كنند و اگر این موضوع زیاد طول می‌كشد باید از خودشان بپرسید كارشناسی یعنی چه؟

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر