کد خبر: 75356 A

رئیس هیأت فوتبال شهرستان دورود:

شهرداری دورود بدون اطلاع از فرهنگ تیم‎داری، وارد این عرصه شد. متأسفانه فرهنگ باشگاه‎داری در استان لرستان وجود ندارد.

ایلنا: شهرداری دورود، بدون اطلاع از فرهنگ تیم‎داری، وارد این عرصه شد. متأسفانه فرهنگ باشگاه‎داری در استان لرستان وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، منوچهر رئوفی در جمع خبرنگاران، گفت: سال 86 که شرکت آب معدنی داماش در دورود مستقر شد، تیم این شرکت هم به دورود رسید. در 4 سالی که این تیم در لیگ دسته اول بود و یک نیم‎فصل لیگ برتر، جمعاً 62 بازی در دورود برگزار شد.
رئوفی با بیان این‎که شهرداری دورود، بدون اطلاع از فرهنگ تیم‎داری، وارد این عرصه شد، بیان کرد: همین مشکل، سبب شد تیم در اول فصل خیلی متضرر شود و ای کاش در مورد تیم‎داری اطلاعاتی می‎داشتند. متأسفانه فرهنگ باشگاه‎داری در استان لرستان وجود ندارد.

وی در خصوص آخرین وضعیت مالکیت گهر، اظهار کرد: هیأت مدیره جدید باشگاه تشکیل شده که نفراتی از این جمع خارج و افراد جایگزین شده‎اند. تغییرات هیأت مدیره شرکت را به "ثبت" داده‎ایم و منتظریم کار انجام شود که ظاهراً چند ایراد کوچک دارد و باید آنها رفع شوند تا بتوانیم کار را شروع کنیم.

رئوفی خاطرنشان کرد: 998 سهم شرکت گهر، متعلق به آقای بهزادی، یک درصد حسین عابدینی و یک درصد هم متعلق به پهلوان است. نماینده دادستانی در باشگاه فعلاً برای آقای حیدرپور حکم زده و وی را به‎عنوان مدیرعامل معرفی کرده است.

نایب رئیس هیأت مدیره گهر، با ابراز نارضایتی از استفاده نکردن بازیکنان بومی در این تیم، تصریح کرد: وقتی گهر در لیگ دسته اول بود، زیاد از بازیکنان لرستانی استفاده نمی‎شد؛ چون دفتر این باشگاه در دورود نبود و مسوولان هم دورودی نبودند. من فقط یک سوال دارم چرا از بازیکنان لرستانی و دورودی در تیم استفاده نشد مگر بازیکنان ما از بازیکنان لیگ برتری گهر چه چیزی کم داشتند؟ 5 سال تیم در دورود است چرا همیشه هفته آخر فصل نقل‎وانتقالات، تیم را می‎بندند؟

وی یادآور شد: در فصلی که گهر به لیگ برتر صعود کرد، چند روز قبل از شروع بازی‎ها حیدرپور و مهابادی تیم را جمع کردند و آن سال تنها فصلی بود که بازی‎ها و تمرین‎های گهر به‎طور کامل در دورود برگزار می‎شد و این مهم برگ برنده تیم بود.

 وی با اشاره به این‎که برخی‎ها کاری کردند تا بازی‎های گهر در خرم‎آباد برگزار نشود، اضافه کرد: آقایان که اول تیم را گرفتند همه ساکن کرج و تهران بودند و هجمه‎ای به راه انداخته و علاقه‎مندان فوتبال در خرم‎آباد و دورود را مقابل هم قرار دادند تا به هدفشان که برگزاری بازی در کرج بود، برسند. همه مردم دورود مخالف برگزاری بازی در خرم‎آباد نبودند و فقط عده‎ی اندکی بودند که حالا روزانه برخی از آنها به دفتر من می‎آیند و بابت کارشان اظهار پشیمانی می‎کنند.

رئیس هیأت فوتبال شهرستان دورود در ادامه مدعی شد آقای سهیل مهدی بازرس سازمان لیگ، تحت فشار بود که با برگزاری بازی‎ها در استان لرستان موافقت نکند و بر همین اساس هیچ‎کدام از ورزشگاه‎ها تأیید نشدند.

وی اضافه کرد: امتیاز لیگ برتری به سختی به‎دست آمد اما به‎راحتی از دست رفت. چرا مسببان سقوط گهر، الان جواب‎گو نیستند؟ چرا بازیکنانی که می‎توانستند عصای دست کادرفنی باشند، نیم‎فصل جدا شدند و بعد ادعا کردند آنها فخر می‎فروشند! چرا در نیم‎فصل، بازیکنان مطرح جذب نشد و با آبروی شهر و استان بازی شد؟ مربیانی که نتایج ضعیف می‎گیرند کنار گذاشته می‎شوند اما چرا مربیان گهر تشویق می‎شدند؟

رئوفی با بیان این‎که کادرفنی گهر، باخت‎ها را توجیه می‎کرد، ادامه داد: آقایان به مدارس می‎رفتند و ناظم می‎شدند اما جواب‎گوی نتایج ضعیف نبودند، آن موقع حرفی نزدیم تا نگویند برای تیم حاشیه درست می‎کنند.

نایب رئیس هیأت مدیره گهر، در ادامه پرده از موضوع مهمی برداشت و گفت: پس از این‎که گهر به لیگ برتر صعود کرد آقای عابدینی قصد داشت امتیاز تیم را به فروش برساند. او می‎گفت اگر با فروش تیم موافقت شود، تیم لیگ یکی برای دورود می‎خرد و هزینه دو سال آن را می‎دهد و همچنین استادیوم تختی دورود را به‎طور کامل تکمیل می‎کند اما به خواسته‎اش نرسید.

وی با بیان این‎که دوست دارم، مهابادی بار دیگر سرمربی گهر شود، اظهار کرد: فعلاً با کسی برای پذیرفتن هدایت گهر، مذاکره نکرده‎ایم. بدون شک در فصل آینده از بازیکنان و مربیان بومی در تیم استفاده می‎کنیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر