کد خبر: 76044 A

قبل از سفر به دوبی صورت گرفت؛

بیشتر بدوید و بیشتر تلاش کنید و قول بدهید پیروز باشید. کودکان بی سرپرست و بچه های جنوب شهر را جلوی چشمتان قرار دهید.

قبل از اعزام به دوبی بازیکنان و کادرفنی و سرپرستی تیم ملی در موسسه بهشت امام رضا(ع)حضور یافتند.

به گزارش ایلنا، کارلوس کی روش از کمیته فرهنگی فدراسیون درخواست کرده بود ترتیبی اتخاد کند که تیم ملی از مناطق جنوب شهر، خانه های این منطقه، کودکانی که در این مناطق هستند و در زمین ها و کوچه های خاکی فوتبال بازی می کنند بازدید کند و سپس تیم ملی به یک موسسه خیریه برده شود.

کمیته فرهنگی هم پس از بررسی درخواست سرمربی تیم ملی کادر فنی موافقت کرد و همه تمهیدات اندیشیده شد و بازیکنان صبح دیروز به مناطق جنوب شهر و زمین های خاکی رفتند و با کودکان این مناطق دیدارهای ناگهانی داشتند که صحنه های جالبی را به وجود آورد. بعضی از این بچه ها باور نمی کردند که کاپیتان تیم ملی یا دیگر بازیکنان بزرگ تیم ملی را کنار خود می بینند. بازیکنان در زمین های خاکی با این کودکان فوتبال بازی کردند و وضعیت طوری شده بود که این بچه ها اشک شوق در چشمانشان جمع شده بود.پس از این بازدید کمیته فرهنگی پس از بررسی هایی که انجام داد کاروان تیم ملی را به موسسه بهشت امام رضا(ع) و دیدار کودکان بی سرپرست برد.

بازیکنان و کادرفنی تیم ملی مورد استقبال مسئولان و کودکان بی سرپرست 7 تا 14 سال قرار گرفتند و کودکان به آغوش بازیکنان می پریدند و با آنها حرف می زدند. حتی یک کودک 6-7 ساله از کی روش به خاطر نتیجه بازی دوستانه با عمان گله کرد و گفت چراکه تیم ملی خوب بازی نکرده که کی روش احساساتی شد و به او قول داد تا تیم ملی در بازی مقابل قطر جبران کند.

بازیکنان تیم ملی برای این کودکان یک دست لباس تیم ملی و هدایایی تهیه کرده بودند که به آنها دادند. بعد هم در زمین چمن مصنوعی موسسه دو گروه شدند و کودکان بی سرپرست با بازیکنان فوتبال بازی کردند و کی روش مربی کودکان شد و آنها را کوچ می کرد که واقعا صحنه های جذاب و به یادماندنی بود. پس از پایان دو معلول این موسسه تابلوی کلاژ زیبایی با عنوان هفت سین ایرانی به کارلوس کی روش هدیه دادند و در نهایت بچه ها از بازیکنان امضا گرفتند و عکس های یادگاری انداختند.

کی روش در پایان دیدار بازیکنان را جمع کرد و خطاب به آنها گفت: هدف من از دیدار با بچه های پایین شهر و کودکان بی سرپرست این بود که شما بدانید برای چه کسانی بازی می کنید، شما بدانید فقط برای خودتان بازی نمی کنید، برای مردم و این بچه ها و ملت ایران بازی می کنید و باید با قلبتان بازی کنید و بدانید چه چشم هایی به دنبال ساق های شماست. این بچه ها را ببینید و برای شاد کردن آنها مبارزه کنید، بیشتر بدوید و بیشتر تلاش کنید تا یک ملت را خوشحال کنید و قول بدهید پیروز باشید. کودکان بی سرپرست و بچه های جنوب شهر را جلوی چشمتان قرار دهید.

کی روش در جمع بازیکنان اعلام کرد که در صورت پیروزی بر قطر، پاداش پیروزی را به موسسه بدهد و بازیکنان هم با قاطعیت و با سرعت موافقت کردند پاداش برد مقابل قطر را به بچه های بی سرپرست بدهند.

برخی بازیکنان که اولین بار بود چنین صحنه هایی می دهند به شدت تحت تاثیر ارتباط عاطفی، احساسی با بچه های بی سرپرست قرار گرفته بودند و اشک در چشمانشان جمع شده بودند. آنها خواستند به موسسه کمک های بیشتری کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر