کد خبر: 76076 A

با برنامه 5 ساله جلو می‌رویم؛

بنده تا زمانی به حضور دایی اصرار داشتم که دایی به صورت مکتوب خودش درخواست جدایی نداده بود. وقتی فهمیدیم دلش آنجاست از ادامه کار با او صرف نظر کردیم.

مدیرعامل باشگاه راه آهن(سورینت) تاکید کرد که برنامه‌ریزی تیمش یک برنامه 5 ساله است و طبق برنامه‌ریزی پیش خواهد رفت.

به گزارش ایلنا، صادق رییسی کیا در نشست امضای قرارداد و معارفه سرمربی جدید این تیم گفت: ما در مرحله اجرای برنامه بلندمدت باشگاه‌داری، اصول و مبانی حرفه‌ای می‌خواستیم استارت کار را پیش از آغاز لیگ سیزدهم بزنیم. بر این اساس با علی دایی قراردادی امضا کردیم. به هر حال مسائلی پیش آمد که از آن‌ها آگاهید و نشد با دایی کار را ادامه دهیم. بعد از این مسئله با مربی‌های دیگری مثل آقای ابراهیم‌زاده که توفیقات آسیایی و داخلی دارد گفت‌وگو کردیم. هفته گذشته قرارداد را امضا کردیم و امروز آن را مبادله می‌کنیم. قرار شد برنامه 5 سال در باشگاه داشته باشیم و با آقای ابراهیم‌زاده قراردادی یک ساله امضا کردیم.

رییسی‌کیا ادامه داد: قرارداد ابراهیم‌زاده یکساله است، مثل دایی در سال گذشته. منتها برنامه باشگاه، برنامه 5 ساله است. این برنامه تا حدی مرور شده و جمع‌بندی‌هایش انجام شده است. درباره قرارداد ابراهیم‌زاده هم نمی‌توانم مبلغش را بگویم ولی این را می‌گویم که بخش خصوصی محاسبه‌گر است. طبق آیین‌نامه جدید سازمان لیگ، باشگاهها فقط 60 درصد بودجه‌شان را باید برای بازیکن و مربی هزینه کنند و بقیه بودجه سالانه‌شان را باید صرف آکادمی و زیرساخت‌ها بکنند.

مدیرعامل باشگاه راه آهن در پاسخ به این سوال که بازیکنان مورد نظر این تیم چه کسانی هستند بیان کرد: این در اختیار ابراهیم‌زاده است. وی بر اساس اولویت، لیست‌شان را ارائه کرده‌اند و ما طبق آن بازیکن جذب می‌کنیم و با عده‌ای هم خداحافظی خواهیم کرد.

ایشان در پاسخ به سوالی درباره جلسه اخیر مدیران لیگ برتری با وزیر ورزش اظهار کرد: در جلسه با وزیر تاکید بیشتر بر کنترل هزینه‌ها بود. اگر تیم‌ها آکادمی‌شان را تقویت کنند و از آکادمی‌هایشان بازیکن جذب کنند هزینه‌هایشان خیلی کمتر می‌شود. به طور کلی من اعتقاد دارم که اگر باشگاه‌های دولتی، خصوصی شوند، بسیار بابرنامه‌تر می‌شوند و حساب‌شده‌تر هزینه می‌کنند. من اعتقاد دارم با این اتفاق هزینه‌ها کاهش می‌یابد.

رییسی‌کیا در پاسخ به این سوال که وضعیت ورزشگاه راه آهن برای فصل بعد چگونه خواهد بود گفت: با شهرداری مراوداتی داشتیم. قرار بود که زمین ما را برای فصل سیزدهم آماده کنند اما این‌گونه نشد و ما از این مسئله انصراف دادیم. در حال حاضر با چند مجموعه در حال گفت‌وگو در این باره هستیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا باشگاه‌های لیگ برتری به خصوص پرسپولیس با بازیکنان این تیم وارد مذاکره نشده‌اند، بیان کرد: اگر بازیکنی با باشگاه قرارداد داشته باشد، باید با باشگاه مکاتبه شود. فعلا که درخواستی از پرسپولیس نرسیده است.

مدیرعامل راه آهن در پاسخ به این سوال که آیا غرامتی از علی دایی بابت فسخ قراردادش با راه آهن خواهد گرفت گفت: این صفحه کتاب، مال دیروز بوده و ما امروز در جای دیگری هستیم. ما از این مبلغ چشم‌پوشی کردیم. آن قرارداد برابر جامعه فوتبالی‌ها امضا شد و نوعی سند بود. بیش از هر چیزی برای ما حضور دل و قلب افراد در باشگاه مهم است. ما به جلو نگاه می‌کنیم و هدف داریم.

رییسی‌کیا در پاسخ به این سوال که چرا او از ابتدا با انتقال دایی مخالف بود اما مالک باشگاه با انتقاد دایی به پرسپولیس موافقت کرده بود، اظهار کرد: بنده تا زمانی به حضور دایی اصرار داشتم که دایی به صورت مکتوب خودش درخواست جدایی نداده بود. وقتی فهمیدیم دلش آنجاست از ادامه کار با او صرف نظر کردیم.

مدیرعامل راه آهن در پایان به تشریح برنامه‌اش برای باشگاه راه آهن پرداخت و افزود: شعار ما و هدف ما به سوی تعالی است. معتقدیم زمینه‌های تعالی را باید تقویت و زیاد کنیم. بعد از جلسات زیاد به این نتیجه رسیدیم که باشگاه سورینت را از تیمی در حال سقوط به مدعی قهرمانی تبدیل کنیم. برای این هدف تعالی به 5 مسئله توجه داریم. یکی حوزه استراتژیک باشگاه دوم حوزه فنی، سوم بازیکنان که می‌خواهیم آرام آرام بازیکنانی جذب کنیم که قراردادشان چند ساله باشد و از آکادمی خودمان باشند. چهارم مسائل ستادی و باشگاه. ما جزو علمی‌ترین باشگاه‌های ایرانیم و پنجم مسئله اسپانسرینگ است. ما اسپانسرهای خوبی داریم و به دنبال ارتقای شرکای تجاری‌مان هستیم. همچنین به دنبال برنامه‌ای برای هوادارسازی هستیم. اعتقاد داریم اگر این مجموعه اجرا شود به مقصد می‌رسیم. درباره نام باشگاه هم باید بگویم در حال طی کردن مراحل قانونی تغییر نام هستیم و شاید پیش از فصل و شاید هم اوایل فصل نام باشگاه از راه آهن به سورینت تغییر پیدا کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر