کد خبر: 78242 A

گرفتن 9 امتیاز دور از دسترس نیست؛

شاید شرایط ما طوری شود که برای صعود به جام‌جهانی مجبور شویم هر 9 امتیاز موجود را بگیریم.

مهاجم سابق تیم ملی فوتبال گفت: تیم ملی فوتبال ایران 3 بازی بسیار سخت را پیش رو دارد.

بهتاش فریبا در گفتگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: خیلی‌ها بازی قطر را با دیدار مقابل استرالیا مقایسه می‌کنند اما باید کل 3 امتیاز پیش رو را با دیدار مقابل استرالیا مقایسه کنیم چون شرایط طوری است که ممکن است با 7 امتیاز به جهان‌جهانی نرویم.

وی افزود:‌ شاید شرایط ما طوری شود که برای صعود به جام‌جهانی مجبور شویم هر 9 امتیاز موجود را بگیریم که البته دور از دسترس نیست. اگر قطر را ببریم بیشتر راه را رفته‌ایم چون در صورت پیروزی مقابل قطر بچه‌های تیم ملی روحیه می‌گیرند و لبنان را در تهران با نتیجه پر گل شکست خواهیم داد و آن موقع و بنا بر شرایطی که خواهیم داشت استراتژی‌مان را برای بازی با کره‌جنوبی تعیین خواهیم کرد. نکته مهم این است که ما هیچ‌وقت در سئول به کره‌جنوبی نباختیم و این مساله به لحاظ روحی کمک زیادی به ما خواهد کرد.

وی در مورد قطر گفت: به نظرم قطر موذی بازی می‌کند. آنها در خط دفاع باز بازی می‌کنند و اگر تیم ما بتواند در یک سوم زمین حریف پرس کند می‌تواند از دفاع باز قطر استفاده کرده و به گل برسد. فاصله بین خطوط ما هم باید حفظ شود چون آنها در ضد حمله خطرناک هستند. مقابل قطر ضمن اینکه تیم ما هجومی چیده می‌شود باید حواس‌مان به ضد حملات حریف هم باشد.

فریبا در پایان در مورد حضور وینگادا در تیم ملی گفت: چون کی‌روش در بازی مقابل قطر روی نیمکت تیم ملی نیست وینگادا را آورده‌اند تا به تیم ملی کمک کند چون در چنین بازی‌های حساس حضور یک مربی باتجربه خیلی مهم است تا بتواند تیم را هدایت کند. الان هر کمکی را باید بپذیریم تا تیم ملی به جام‌جهانی برود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر